Vekil Bey Vali Memiş’i Ne Kadar Tanıyor?

Vekil Bey Vali Memiş’i Ne Kadar Tanıyor?
REKLAM ALANI
30.09.2019
409
A+
A-

Hüseyin Akkaş – Türkidare.Net

Yazıda konumuz Erzurum Milletvekili Naci Cinis’in İYİ Parti’den Milletvekili olması değil. Okuyacağınız üzere Ak Partili olan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i eleştirip muhalefet edeyim derken cümlelerinin içine Erzurum Valisi Okay Memiş’i adını kullanması.

Vekil Cinis Erzurum eşrafından olan ebeveynin evladı olsa da muhtemel ki Valilik makamı ve Vali Okay Memiş’i tanımıyor olsa gerek. Yok eğer tanıyorsa o zaman!

Konuyu özetleyecek olursak;

Erzurum İyi Parti İl Başkanı Haluk Terzioğlu’nun düzenlediği kahvaltılı basın toplantısına katılan Erzurum Milletvekili Naci Cinisli ““Erzurum’da terör yok ama, sosyal ve ekonomik alanda ciddi rahatsızlıklar var. Yatırım yoksa, ekonomi durmuşsa, inşaat sektörü çıkmaza girmişse… Bunun yanında şehrin valisi eğer siyasetçinin açığını kapatmak için canhıraş çalışıyorsa bu şehre kayyum atanmalıdır”  diyerek belediye başkanını eleştiriyor.

Aslında bahsettiği konulardan yatırım, inşaat sektörü, ekonomi bir ili baz alarak ekonomide yaşanan daralma için veri olur mu olmaz mı bu sizlerin takdirine kalmış.

Valilik makamının emanet edildiği isimler aldıkları gerçek devlet terbiyesi gereği rantı değil aksine doğru olan yatırımları tercih ederek hizmet ettikleri ilin mülki sınırlarına değer katarlar. Yani siyasetçinin açığını kapatmak gibi bir dertleri olduğuna şahit olmadım bu zamana kadar. Doğru olan hamleleri başkaları tarafından “siyasetçi açığını kapatmak” olarak algılanıyorsa bu art niyet taşımıyorsa eğer o halde bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

(Birkaç vali her ne kadar “Vekil telefon açtığında ceketinin düğmesini ilikleyip konuşmasına devam etse bile..

Bir diğer vali, vekil telefonda konuşurken “emriniz olur” diye telefonu kapatıyor olsa da istisnalar kaideyi bozmaz)

Çok zor olmasa gerek Vali Okay Memiş’in görev yaptığı yerlerde yaptığı yatırım ve faaliyetlerine bakmak. Hadi diyelim geçmişine bakamadınız sadece yaklaşık 1,5 yıldır Erzurum’da öncülük ettiği yatırımlara bakmak ve katıldığı programlardaki konuşmalarına göz gezdirmek yeterli.

Üzücü olan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i eleştirmek isteyen Vekil Naci Cinis’in emanet edilen valilik makamının hakkını vermeye çalışan Vali Okay Memiş’in adını da kullanmış olması.

Doğru olan vekili olduğu asil olan milletin sesine yani sokağa kulak vermesi yeterli. Vali beyin hakkını veren sözleri duyunca belki durumu düzeltir.

  • Bu ayki Türkİdare Haber Dergisi’nde Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun Van’da görev yaparken yaşanan deprem sonrasına ait hatırasını dikkatlerine arz ettik.

Milletvekili Muhammet Naci CİNİSLİ Kimdir?

Erzurumlu Hacı Şamlı’ların kızı İnci Cinisli ve Erzurumlu Cinisli ailesinden Kadrettin Cinisli’nin oğulları olarak 1969 tarihinde dünyaya gelmiştir.

Naci Cinisli, İlkokulu Feyziye Mektepleri Özel Işık Lisesi’nde, orta ve liseyi öğrenimi ise Avusturya Erkek Lisesi’nde başarı ile tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için Avusturya’nın başkenti Viyana’ya giden Cinisli, Viyana Ekonomi Üniversitesi’nde işletme ekonomi eğitimine başlamış ve eğitimini İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nde başarı ile devam ettirerek yüksek tahsilini tamamlamıştır.

Türk milli kültürünü ve siyasi değerlerini çocuk yaştan itibaren özümsemiş olan Naci Cinisli, dünyayı tanıyan ve küresel gelişmeleri çok yakından takip eden bir siyasetçi olarak İngilizce ve Almanca lisanlarına profesyonel düzeyde hakimdir. İş hayatında ticaret ve çiftçilik ile iştigal etmiş olan Cinisli evli ve iki çocuk babasıdır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.