Zonguldak Valiliği 25 Bin Ceviz Fidanı Dağıttı

Zonguldak Valiliği 25 Bin Ceviz Fidanı Dağıttı
Yayınlama: 20.12.2020
A+
A-

Zonguldak Valiliği il Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait eğitim bahçesinde Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla 25 bin adet ceviz fidan dağıtımı gerçekleşti.

Zonguldak’ta 8 ilçede 25 bin ceviz fidanı bin 500 dönüm hektarlık alana dikilecek. Tarım ve Orman Müdürlüğüne ait Eğitim bahçesinde düzenlenen törene, Vali Mustafa Tutulmaz, Tarım İl Müdürü Cemalettin Çataklı, İl genel Meclisi başkanı Necdet Karaveli, il Özel idaresi Genel Sekreteri Ahmet Karayılmaz, Ziraat odası başkanı ve çiftçiler katıldı.

ÜLKE OLARAK CEVİZ İHTİYACINI KARŞILAYACAK DURUMDA DEĞİLİZ

Törende konuşma yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “İlimiz orman zenginliği açısından Ülkemizdeki önemli illerden birisidir. İlimizin çok fazla yeşilliğie ihtiyacı yok bunu orman karşılıyor. Ormanları ve orman dışındaki alanları verimli kullanmamız gerekiyor. Çiftçilerimiz öncelikle bulundukları alanda daha sonra üretime dayalı katkı sağlayacak şekilde davranmalarını istiyoruz. Bu doğrultuda il Özel idaresi katkılarıyla destek olmaya çalışıyoruz. İlimizde fındık, kestane ve ceviz üretimi ile daha çok ön plana çıkmalıyız. Ülke olarak ceviz ihtiyacını karşılayacak durumda değiliz ve İtal ediyoruz. Daha çok geniş alanları ceviz dikerek ülkemizin ceviz ihtiyacını kendimiz karşılayabilir konuma gelebiliriz.
Üretmeden refah ve kalkınma olmaz, üretime temel olacak bir etkinlikte bulunmaktan mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

Yapılan fidan dağıtımı töreninde, ziraat mühendisi çiftçileri cevizin nasıl dikileceği ve bakılacağı konusunda bilgilendirme yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.