Yunan’ın Caniliği Bitmiyor, Türkiye Tek Can İçin Dahi Seferber Oluyor

Yunan’ın Caniliği Bitmiyor, Türkiye Tek Can İçin Dahi Seferber Oluyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.02.2022
51
A+
A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunan Sahil Güvenliği tarafından üç göçmenin denize atıldığını, İzmir’in Çeşme ilçesi Karaada açıklarında bu göçmenlerden ikisinin kurtarıldığını, birinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı. Bu son örnek, Avrupa Birliği üyesi Yunanistan’ın ve bağlı olduğu kurumun insan hayatına verdiği değeri ortaya koyuyor.

İnsanlık konusunda çok fazla sağduyu dersi alması gereken Yunanistan, yeni bir canilik örneğine imza attı.

Yunanistan, insan yaşamına verdiği değeri, bugüne kadar göçmenleri geri iterek gösterirken, yeni bir insanlık değerine imza attı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Yunanistan’ın insanlığa verdiği değere ilişkin son örneği, sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

“BARBARLIK, CANİLİK…”

Soylu, paylaşımında “Barbarlık, canilik… Çeşme Karaada açıklarında Yunan Sahil Güvenliği, 3 göçmeni denize attı, 2’si kurtarıldı, 1 göçmen hayatını kaybetti. Özgürlük ve insan hakları havarisi Avrupa Birliği uyusun. Cani Frontex de hesap vermeli.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, kurtarılan bir göçmenle yapılan görüşmenin görüntülerini de paylaştı. Kurtarılan göçmen, Yunanistan polisinin cep telefonlarını ve paralarını aldığını, bir yakınının yüzme bilmediğini söylemesine rağmen Yunan Sahil Güvenlik görevlilerinin bunu dikkate almadığını ve kendilerini denize attığını anlattı.

Yakınının boğulduğunu bildiren göçmen, yanında bulunan diğer kişiyle yüzerek adaya ulaştığını ve Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı personelinin kendilerini kurtardığını ifade etti.

“TÜM İMKANLAR SEFER EDİLDİ”

Sahil Güvenlik Komutanlığı açıklamasında da Karaada’da düzensiz göçmen olduğunun belirlendiği, bölgeye Sahil Güvenlik botunun sevk edildiği ve düzensiz göçmenlerin ada üzerinde kurtarıldığı aktarıldı.

Bir düzensiz göçmenin kayıp olduğunun öğrenilmesi üzerine bölgeye 2 Sahil Güvenlik botu daha gönderildiği ayrıca bir dalış timi, bir Sahil Güvenlik uçağı ve jandarmaya ait bir insansız hava aracının sevk edildiği ifade edilen açıklamada, arama kurtarma faaliyetlerine başlandığı bildirildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Düzensiz göçmenlerle yapılan ayrıntılı mülakatta, 31 Ocak’ta Yunanistan unsurları tarafından gece saatlerinde 3 kişi olarak doğrudan denize atıldıkları, 2 düzensiz göçmenin yüzerek kendi imkanları ile karaya çıktığı, bir düzensiz göçmenin ise kayıp olduğu beyan edilmiştir. Kayıp olduğu değerlendirilen bir düzensiz göçmenin bulunması maksadıyla bölgede başlatılan arama-kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir. Olayla ilgili Çeşme Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli tahkikat başlatılmıştır.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.