Yetim ve Öksüz Çocuklara Şefkat Eli

Yetim ve Öksüz Çocuklara Şefkat Eli
REKLAM ALANI
18.07.2021
93
A+
A-

Görev yaptığı her yerde yetim ve öksüz çocuklara ayrı bir önem veren, devletin şefkat elini çocuklara uzatan Ordu Valisi Tuncay Sonel, Kurban Bayramı’nda da yetim ve öksüz çocukları unutmayarak, onlara bayram sevinci yaşattı. 

Vali Sonel, beraberinde İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek ve İl Tarım ve Orman Müdürü Kemal Yılmaz ile birlikte koyun ağıllarına girerek girerek, yetim ve öksüz çocuklara verilecek kurbanlık koçları seçti. Hayırseverlerin desteği ile alınan ve özenle süslenen 268 kınalı koç, araçlara yüklenerek 19 ilçedeki yetim ve öksüz çocuklara gönderildi. 

Kınalı ve kurdele ile süslenmiş kurbanlık koçları yetim ve öksüz çocuklara gönderen Vali Tuncay Sonel, yapmış olduğu açıklamada, ”Daha önceki görev yerlerimizde  olduğu gibi Ordumuzda da Kurban Bayramı’nda yetim ve öksüz çocuklarımız için kınalı koçlarımızı  hazırladık. Kırmızı kurdele ile süsledik” dedi. 

“Müftülüğümüz, İl  Tarım ve Orman Müdürlüğü  koordinesinde 19 İlçemizde  Kaymakam arkadaşlarımızın da bizzat takip etmesiyle yetim ve öksüz evlatlarımıza bu kınalı koçları Kurban Bayramı için evlerine gönderiyoruz” diyen Vali Sonel, “268 kınalı koçumuz yetim ve öksüz evladımızın evlerine itibariyle teslim edilmeye başlandı. Çocuklarımız bayramın tadını yaşasın istedik“ şeklinde konuştu. 

ÇOCUKLARIN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Kurbanlık koçların hayırseverlerin desteği ile alındığını belirten Vali Tuncay Sonel, “Allah  hayırseverlerimizden razı  olsun. Allah niyetlerini ve kurbanlarını kabul etsin” diyerek, emeği geçen dostlarına teşekkür etti. 

Görevli ekiplerden   kınalı koçları teslim alan yetim ve öksüz çocukların heyecanı ve mutluluğu ise görülmeye değerdi. Kınalı kurbanlık koçları teslim alan yetim ve öksüz çocuklarımızın aileleri de “Allah Sayın Valimizden razı olsun. Çok duygulandık. Hem çocuklarımız çok sevindi, hem de bizler mutlu olduk. Bizim için bu Kurban Bayramı daha da anlamlı oldu. Bizlere bayram sevincini yaşatan devlet büyüklerimize ne kadar teşekkür etsek azdır” diyerek, duygularını dile getirdi. 

Vali Tuncay Sonel, Ordu genelinde tespit ettirdiği 2 Bin 112 yetim ve öksüz çocuğa birer mektup göndererek, “Eğer, annen ya da baban hayatta olsaydı özlemini çektiğin, annenden veya babandan isteyeceğin şey ne olurdu? Bunu da bana yazarsan çok memnun olacağım” diye sorarak yetim ve öksüz çocukların isteklerini öğrenerek yerine getirmişti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.