Yeni Tebriz Valisine Kürsüde “Türkçe Konuş” Tokadı

Yeni Tebriz Valisine Kürsüde “Türkçe Konuş” Tokadı
REKLAM ALANI
24.10.2021
149
A+
A-

İran’da Doğu Azerbaycan Valisi olarak atanan Devrim Muhafızları Ordusu eski Komutanı Zeynel Abidin Hürrem’e, Türkler’in yoğun yaşadığı Tebriz’de Türkçe değil Farsça konuştuğu için tepki olarak tokat atıldı.

İran’ın  Doğu Azerbaycan eyaleti illerinden Tebriz’e Devrim Ordusu eski komutanlarından Zeynel Abidin Hürrem vali olarak atandı.

Görevi devralmak üzere Tebriz’e giden Vali Hürrem’e, devir teslim töreninde konuşma yaptığı sırada Devrim Muhafızları komutanlarından Albay Eyüp Alizade tepki gösterdi ve tokat attı. Albay Alizade’nin, Hürrem’e Tebriz’de Türkçe değil, Farsça konuştuğu için vurduğu öne sürüldü.

ŞİKAYETÇİ OLMADI

Olayın ardından Tebriz’in yeni Valisi Hürrem, eylemi gerçekleştiren kişiyi tanımadığını, affettiğini ve kendisinden şikayetçi olmadığını açıkladı.

Tebriz Savcılığı ise Devrim Muhafızları Ordusu mensubu olduğu belirtilen söz konusu kişi hakkında soruşturma başlatıldığını, Tebriz’deki Devrim Muhafızları Ordusu da yeni Vali Hürrem’e destek vererek adı geçen komutan ile ilgili yasal sürecin başlatılacağını duyurdu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.