Yedili masanın sekizinci müttefiki PKK

Yedili masanın sekizinci müttefiki PKK
Yayınlama: 06.04.2023
A+
A-

Terör örgütü PKK elebaşlarından Mustafa Karasu, yedili masaya Kandil’in desteğini bir kez daha yineledi. Türkiye’de iktidarın gitmesi gitmesi için yedili masanın bileşenlerine çağrıda bulunan teröristbaşı Karasu, “Ortak hareket etmeliyiz” diyerek muhalefet ile terör örgütü PKK’nın ittifaklığını gözler önüne serdi.

Türkiye’nin yurt içi operasyonları ve sınır ötesi harekatları, terör örgütü PKK’yı ininden çıkaramaz hale getirdi. Altılı masanın kaoslar sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu cumhurbaşkanı adayı olarak göstermesinden sonra HDP’de koalisyona destek olacağı mesajı verdi. Kemal Kılıçdaroğlu da HDP’yi ziyaret ederek, eş başkanlarıyla kapalı kapılar ardında bir süre görüştü.

Bu görüşme öncesi ve sonrası HDP’li isimler başta olmak üzere yedili masanın adayının kazanması halinde beklentilerine ilişkin peş peşe açıklamaları sıraladı. 

HDP’liler, cezaevinde bulunan teröristbaşı Öcalan, HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve PKK’lılara özgürlük açıklamalarını dillendirdiler. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır ötesi harekatlarını Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesi halinde durdurulacağı umudu taşıyan HDP’liler, kayyımlık müessesinin ortadan kaldırılacağını, özerklik getirileceğini, yüzyıllık Türkiye Cumhuriyeti’ni ve Anayasa’nın ilk 4 maddesini değiştirileceğini beyan etmeye başladılar.

Türkiye’de seçime günler kala HDP’nin iktidar ortağı olmaları durumundaki beklentileri bu şekilde sıralanırken, Kandil’deki terör örgütü elebaşıları da umudunu 14 Mayıs’taki seçime bağladı.

‘ORTAK HAREKET’ ÇAĞRISI

Terör örgütü elebaşları, HDP’nin yedili masa içerisinde yer almasından duyduğu memnuniyeti ifade ederken, izlenecek yol haritası konusunda da adeta Kılıçdaroğlu’na talimatlar gönderdi.

PKK adına konuşan teröristbaşlarındam Mustafa Karasu, ortak hareket çağrısında bulundu.

PKK elebaşı, Kahramanmaraş merkezli depremlerin örgütün işine yaradığını ve muhalefetin gücünün arttığını savunarak, ”Muhalefetin, muhalif güçlerin hesap sorması gerekiyor. Sadece bu depremin bu iktidarı götürmesi gerekiyor. Nasıl oluyor yani? Türkiye insanı bu kadar anlamaz mı? Bunları görmeyecek kadar gözü kör mü?” açıklamasında bulundu.

Muhalefete seçimlerde ortak hareket edilmesi gerektiği yönünde mesaj ileten terörist Karasu, ”Bu seçim önemli tabi. İttifaka karşı mücadeleyi ifade ediyor.” diye konuştu.

Muhalefete seslenerek “Ortak hareket etmeliyiz” diyen teröristbaşı, ”Türkiye demokratikleşecekse, bu iktidara karşı da mücadele verilmesi gerekiyor. Biz bunun mücadelesini veriyoruz. Bu iktidarın değişmesi gerekiyor. Bu seçimde en verimli sonucu almaları gerekiyor. Biz istiyoruz yani, olması lazım önemli olan daha fazla temsil gerçekleştirmek mecliste. Herkes söylüyor bu seçim hiçbir seçime benzemez. Bu seçim o seçim değil. O zaman gerçekten daha mantıklı bir yaklaşımla, en fazla seçilecek yöntemi bulmak gerekiyor.” iddiasında bulundu.

PKK elebaşlarından Karasu ile örgütün diğer üst düzey yöneticilerinin ve HDP’li isimlerinin açıklamaları, kendileri açısından kurtuluşun, Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs’taki seçimlerde kaybetmesinde olduğunu gözler önüne seriyor. Terör örgütü ile onların siyasi destekçisi HDP’nin nasıl bir Türkiye arzu ettikleri açıklamalarıyla gözler önüne seriliyor. HDP eski Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in Nevruz döneminde İzmir’de yaptığı “Yüzyıllık cumhuriyeti değiştireceğiz” açıklaması, tehlikenin boyutunun ne kadar geniş olduğunu ortaya koyuyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.