Yatağan’a Anadolu Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu Yapılacak

Yatağan’a Anadolu Lisesi ve Öğrenci Pansiyonu Yapılacak
REKLAM ALANI
22.09.2022
9
A+
A-

Muğla Valiliği ile Aydem Enerji arasında Yatağan ilçesine 16 derslikli Anadolu Lisesi ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyon bağışlamak için protokol imzaladı.

Muğla Valiliği 75 Yıl. Salonu’nda düzenlenen protokol törenine Vali Orhan Tavlı, Yatağan Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Yatağan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar ve Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı katıldı.

Törende konuşan Tavlı, eğitime yapılan yatırımın önemine dikkati çekerek, “Eğitim, kültür ve sanatta gençliğe yönelik yapılacak yatırımları teşvik etmesi, onlara öncülük etmesi açısından bu hizmetler çok önemli. Okulumuzun memleketimize, milletimize kıymetli hizmetler verecek evlatlar yetiştirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ise ülkeye karşı sorumluluklarını yüksek bir bilinçle yerine getirmeye kararlı olduklarını söyledi.

Saldanlı, gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim almasını önemsediklerine işaret etti.

Muğla Milli Eğitim Müdürü Emre Çay da Muğla’ya yeni bir eğitim yatırımı kazandırmanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Aydem Enerji, Muğla Valiliği ile imzaladığı protokol kapsamında inşaatına başlayacağı 480 öğrenci kapasiteli, 16 derslikli lise binasını ve 100 öğrenci kapasiteli pansiyonu en geç iki yıl içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe edecek.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.