Yaşlı Kadını Yangından Sırtında Taşıyarak Kurtaran Polislere Başarı Belgesi

Yaşlı Kadını Yangından Sırtında Taşıyarak Kurtaran Polislere Başarı Belgesi
Yayınlama: 18.02.2022
A+
A-

Samsun’un Atakum ilçesinde çıkan yangında mahsur kalan yaşlı kadını evinden sırtında taşıyarak kurtaran polis memuru ve ekip arkadaşları başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Vali Zülkif Dağlı, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Dursun Ali Şekerci ile polis memurları Mehmet Parlak ve Yakup Şahin’i makamında kabul etti.

Emniyet mensuplarını tebrik eden Dağlı, Şekerci, Parlak ve Şahin’e başarı belgesi verdi.

YAŞLI KADINDAN TEŞEKKÜR

Mevlüde Yılmaz, evlerinde çıkan yangında kendisini sırtında taşıyan polis memuruna teşekkür ederek, çok mutlu olduğunu söyledi.

Yaşlı kadının damadı 76 yaşındaki Rıza Kaya da polislerin kayınvalidesini sırtına alıp evden çıkardığını hatırlatarak, “Ben ameliyatlı olduğum için sırtıma alamadım. Ben de emekli polisim. Allah razı olsun kendisinden. Polis merkezine gidince gözlerinden öpeceğim polis kardeşimizin. Ben de çalıştığım zamanlar çok fedakarlık yaptım.” ifadesini kullandı.

Atakum ilçesinde Rıza Kaya’ya ait evin kiler bölümünde yangın çıkmış, bu sırada evde mahsur kalan ve yaşlılığa bağlı sorunlar nedeniyle yürüyemeyen Kaya’nın kayınvalidesi Mevlüde Yılmaz, Atakum İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Mehmet Parlak tarafından sırtına alınarak çıkarılmıştı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.