“Yanan ormanlık alanlarımız yeniden yeşillendirilecek”

“Yanan ormanlık alanlarımız yeniden yeşillendirilecek”
REKLAM ALANI
26.08.2021
62
A+
A-

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Manavgat’ta orman yangınlarında zarar gören esnaf ve vatandaşları ziyaretinde söz verdi. Vali Yazıcı, “Yanan ormanlık alanlarımız uzmanların gözetiminde yeniden yeşillendirilecek” dedi.

Türkiye’nin en büyük yangın felaketinin yaşandığı Manavgat’ta afetzedelerin ihtiyaçları için sahada olan ve vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Ersin Yazıcı, Çeltikçi ve Aşağı Işıklar mahallelerini ziyaret etti.

Devlet olarak vatandaşın her türlü zararının karşılamak için tüm kurumların sahada aktif bir şekilde görev yaptığını belirten Vali Yazıcı, devlet millet el ele yaraların en kısa sürede sarılacağını belirtti. 

“ACİL İHTİYAÇLARI TAMAMLADIK”

Mahalle muhtarlarıyla yangından zarar gören vatandaşların sorunlarını dinleyen Vali Yazıcı, şunları söyledi:

“Biz büyük bir devlet, büyük bir milletiz. Devletimiz ve Milletimiz bu büyük yangın felaketinin ilk dakikasından itibaren koordineli ve özverili bir şekilde elinden gelen ne varsa yapmaya gayret etti. Şimdi yaraların sarılma, ihtiyaçların karşılanma vakti. Çok şükür vatandaşlarımızın acil ihtiyaçlarını tamamladık diyebiliriz. 

Yangında evi zarar gören 400’e yakın vatandaşımıza konteyner ev teslim ettik. Yine bu konteynerlerde kullanılacak olan ev eşyaları ve aletleri de vatandaşlarımıza ulaştırdık. Vatandaşlarımız yine her türlü ihtiyacında Afet Yönetim Merkezi’mizi arayabiliyor, ihtiyaçları için talep oluşturabiliyor. 9 Eylül’e kadar vatandaşımızın varsa itirazlarını kabul ediyoruz. 

Sonrasında ise en kısa sürede ihaleler tamamlanınca evlerin yapımına da başlayacağız. Vatandaşlardan yeni evlerinin yapılması için belirtecekleri arazide tapu sorunun yaşanmaması adına en kısa sürede varsa eksiklerini tamamlamalarını, eğer arazileri hisseliyse hissedarların onaylarını almalarını rica ediyoruz.” 

ACİL ÇADIR AHIRLAR YAPILDI

Yanan hayvanlar ve araçlar için de zararın karşılandığını belirten Vali Yazıcı “Araçları yanan vatandaşlarımıza ödemelerini yaptık. Hayvanlar için de bazı vatandaşlarımıza ödeme yaptık bazılarına aynı oranda hayvan teslim ettik. Ahırı yanan vatandaşlarımız için acil çadır ahırlar yaptık. Acil saman ve yem ihtiyaçlarını karşıladık” bilgisini verdi. 

“Zarar gören ormanlık alanlarımızın ve bahçelerimiz de uzmanlarımız gözetiminde yeniden yeşillendirilecek. Yaraların sarımı noktasında her adımın takipçisi olmaya, sahada vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğim” diye konuşan Yazıcı, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması, eksiklerinin hızlıca giderilmesi noktasında daha çok çalışacağız. Devletimiz tüm imkanlarıyla milletimizin yanında, hep birlikte el birliği ile tüm sıkıntıların üstesinden geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Çeltikçi ve Aşağı Işıklar mahallerini ziyaretinin ardından AFAD Koordinasyon Merkezine geçip yetkililerle görüşen Vali Yazıcı, burada ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Koordinasyon ve Değerlendirme Toplantısına da başkanlık etti. 

Kaynak: Antalya Haber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.