Yalan haberle valilik personelini işgüzar yaptılar

Yalan haberle valilik personelini işgüzar yaptılar
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.02.2020
239
A+
A-

Özellikle kış mevsiminde “mağdur aile” “Aile devletten yardım bekliyor” gibi haberler medyada daha çok yer alıyor. Bazı haberler ciddi anlamda mağduriyet içerirken bir çoğu suistimal amacıyla yayınlanmakta.

“Yardım çığlığı” içeren haberlerin neredeyse tamamı üç haber ajansından sadece birinden servis edilmekte abonelerine. Son örneği Batman’da yaşanan olayda haberde ailenin mağduriyet içinde olduğu ve Vali Hulusi Şahin’in bu çığlığı duyması yönünde oldu.

Olay:

Haber ajansının servis ettiği habere göre;

Tam adres veriyoruz: İluh Mahallesi …, Batman… Sayın Batman Valimiz Hulusi Şahin, anne .. defalarca sizinle görüşmek istedi. Ancak, bazı işgüzarlar çığlığını size ulaştırmamak için ellerinden geleni yaptı! Biliyoruz, haberi ve fotoğrafları görür görmez gereğini yapacaksınız. Ancak, .. Ailesi perişan. Altı küçük çocuk, hasta bir baba ve çaresiz bir anne. Lütfen, her işi bırakın ve onlara devlet baba şefkatini ulaştırın…

Batman merkez … Mahallesi 619. sokakta harabe bir evde yaşayan 8 nüfuslu … ailesi, kendilerine uzatılarak yardım elini bekliyor. Kapısı ve penceresi olmayan evde çocukların soğuktan ağladığını belirten anne …, yetkililerin kendilerine yardım etmesini istedi.

*

Haber dilinden uzak bir dil ile yazılan metnin devamında ailenin mağduriyetinden bahsedilerek yardım alamamaları durumunda ailenin en küçük çocuğunun öleceği belirtilmekte. Ayrıca valilik personelini vakıf çalışanlarını suizan altında bırakarak işgüzarlıkla suçlayan habere göre aileye devletten her hangi bir yardım yapılmamakta.

Olayın perde arkasına bakıldığında valilik tarafından aileye kira yardımının yapıldığı ayrıca ASP kanalıyla aileye nakdi desteğin verildiği ortaya çıkıyor. Kısaca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanımız huzurunda rol model temalı konuşma yapan Ağrı Taşlıçay Kaymakamı Murtaza Ersöz’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti’nin olduğu yerde hiç kimse kimsesiz değildir”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.