Veliler Arasındaki Rivayet Kaymakamlık’ta Sonlandı

Veliler Arasındaki Rivayet Kaymakamlık’ta Sonlandı
REKLAM ALANI
21.09.2022
32
A+
A-

Çerkezköy’deki Halit Narin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yıkılacak olması ve Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’na taşınacağı söylentisi üzerine ayağa kalkan veliler, Kaymakam Nazmi Günlü’nün korkulacak bir durum olmadığını ifade etmesi üzerine sakinleştiler.

Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu velileri, çocuklarının lise öğrencileri ile aynı binada eğitim göreceği söylentisi üzerine Çerkezköy Kaymakamlığı önünde bir araya gelerek, duruma tepki gösterip, basın açıklaması yaptı.

Lise öğrencilerinin Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu’na taşınacağı haberini alır almaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde soluğu aldıklarını kaydeden Okul Aile Birliği Başkanı Yasemin Berber Kocagöz, “İlçe Milli Eğitim Müdürü bu duruma bir çare bulmalı. Okulumuzda eski düzenimizi istiyoruz. Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu velileri olarak, eğitim öğretim yılımızın ikinci haftasının ilk günlerinde bulunmaktayız. Yeni bir haftaya mutlu bir şekilde başlamışken okulumuzun Halit Narin Lisesi ile birleştirilmesi durumunu öğrendik. Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu, 2 binaya sahip, özel eğitim sınıfları, anasınıfları ve 1-2-3 ve 4’üncü sınıflardan oluşan bir okuldur. 41 dersliğe sahiptir. Halit Narin Lisesi’ni okulumuza gelmesi durumunda okulumuzun 2 binası ayrı ayrı değerlendirilecek, bahçesi bölünecek ve okulumuzun düzeni tamamen değişip ikili eğitim öğretim sistemine geçilecek. Okulumuzun bahçesi ancak bizim çocuklarımıza yeterken, 2’ye bölündüğü zaman nasıl olacağını bilemiyoruz” dedi.

“KARMAŞA OLACAK” ENDİŞESİ

Çoğu velinin fabrikalarda çalıştığını ve vardiyalarını çocuklarının okul saatlerine göre düzenlediğini de sözlerine ekleyen Kocagöz, “İkili sistem geldiği zaman bu da bir karmaşa olacak. Okulumuzun başka bir okullar birleştirilmesi hem okulumuzun alışılmış düzenini bozacak hem birçok velimizin ev ev hayatını etkileyecek, çocuklarımız mağdur olacak” ifadelerini kullandı.

Kocagöz, “Okulumuzun aynı düzende devam etmesini istiyoruz. Valimiz Aziz Yıldırım beyin, Kaymakamımız Nazmi Günlü beyin ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Gümüş beyin sesimizi duymasını ve böyle bir durumun yaşanmaması için bize yardımcı olmasını istiyoruz” diye konuştu. 

Veliler, daha sonra Çerkezköy Kaymakamlığı’na giderek, dilekçelerini Kaymakam Nazmi Günlü’ye sundu. 

Kaymakam Günlü, velilerin kaygılarını anladığını belirterek, konu hakkında bilgi aldıktan sonra korkulacak bir durum olmadığını velilerle paylaştı.

Bunun üzerine Kaymakamlık önünde toplanan yaklaşık 100 kadın, alkışlar eşliğinde buradan ayrıldı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.