“Vefa Bu Milletin En Değer Verdiği Duygudur”

“Vefa Bu Milletin En Değer Verdiği Duygudur”
REKLAM ALANI
15.07.2021
81
A+
A-

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın açılışında yaptığı konuşmada, Türk milletinin en fazla değer verdiği olgunun vefa duygusu olduğunu kaydetti.

Vali Hüseyin Öner, beraberinde Çıldır İlçe Kaymakamı Alper Taş, Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte ilçede yapımı devam eden Yeni Camii, hastane inşaatlarıda incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Öner daha sonra beraberindeki heyet ile birlikte İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın açılış programına katıldı. Burada bir konuşma yapan Vali Öner, şunları söyledi:

“Hepimizin bildiği üzere, hafızalarımızda çok kötü anıları olan 15 Temmuz 2016 tarihli darbe girişiminin 5. yıldönümündeyiz. Ülkemizin huzuruna kasteden küresel istilacı güçlerin içimizdeki işbirlikçileri, hain Fetöcüler maalesef milletin özgür iradesiyle devletimizi yönetmesi için işbaşına getirdiği meşru hükümeti ve Cumhurbaşkanımızı devirmek için milletin parasıyla satın alınan silahları milletin meclisine ve millete doğrultmuş ve bu hain kalkışmanın sonucunda Türk Milleti olağanüstü bir cesaret ve ferasetle sokaklara dökülmüş, topa-tüfeğe karşı durmuş ve nihayetinde 251 şehit vermiş, aynı zamanda 2194’de gazimiz olmuştur.

Şimdi 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin 5. yıldönümünde; Çıldır ilçemizde bugün olduğu gibi hem törenlerle, programlarla, hem de vefa örneği olacak tavır ve tutumlarla, çalışmalarla şehitlerimizi, gazilerimizi anıyoruz. Tesislerimize verdiğimiz isimlerle onların hatırlarını yaşatıyoruz. Vefa bu milletin en fazla değer verdiği, bu devletin de kurumsallaştırdığı bir duygu ve değer zenginliğidir. Bu bakımdan, bu tesisin hayata geçmesinde emeği geçenleri kutluyorum. Şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle ve sokaklara dökülen aziz milletimizi saygıyla anıyorum. Parkımız hayırlı, uğurlu olsun.”

ŞEHİT AİLESİNE ZİYARET

Vali Öner daha sonra Kayabeyi Köyü’ne giderek Şehit Jandarma Çavuş Erdoğan Sarıgül’ün ailesini ziyaret etti. Şehidimizin babası Alibey Sarıgül ve aile fertleriyle bir süre sohbet eden Vali Öner, şehidimize Allah’tan rahmet diledi.

Vali Öner, Kayabeyi Köyü’nde tarihi kiliseyi de ziyaret ederek incelemede bulundu ve durumu hakkında köy muhtarından bilgi aldı. Köyde vatandaşlarla bir süre sohbette bulunan Vali Öner, ardından Kenarbel Köyü’ne geçerek burada Şehit Astsubay Şemsettin Uğuz’un adının verildiği parkın açılışını gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.