Vatandaşa uzanan “çözüm eli”

Vatandaşa uzanan “çözüm eli”
Yayınlama: 16.01.2020
A+
A-

Gaziantep’in Yavuzeli ilçesi Kaymakam Ramazan Taşkın’ın öncülüğünde 2023 hedefi doğrultusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

İlçenin mahallelerinde bulunan sosyal tesislerde düzenlenen halk buluşmaları ile Türkiye’nin geleceğine yön verecek önemli konularda toplum bilinçlendirilmesine devam edilirken, sorunların ortadan kaldırılması için çözüm odaklı çalışmalar da hız kesmeden sürdürülüyor.

Erken yaşta evliliğin önlenmesi, kadına yönelik şiddetin önlenmesi, bağımlılıkla mücadele, devamsız öğrencilerin okula kazandırılması gibi hayati konularda düzenlenen etkinlik programları her hafta bir mahallede, konusunda uzman isimleri vatandaşlar ile buluşturuyor.

Halkın da oldukça ilgi gösterdiği bu toplantıları projenin mimarlarından Kaymakam Ramazan Taşkın şu sözlerle anlatıyor, “Merkez ve kırsal mahallelerimizde bulunan sosyal tesislerde gerçekleştirdiğimiz halk buluşmalarında, toplumumuzun mihenk taşı olarak gördüğümüz konularda, halkımızı bilinçlendirip aynı zamanda talep ve sıkıntılarını dinliyoruz. Tüm kurum amirlerimizle gidiyoruz, eğitimden sonra vatandaşın talep ve sıkıntılarını o anda çözmeye çalışıyoruz. Haftada iki mahallemize gidiyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.