“Vatan Savunması, Irak ve Suriye’nin Kuzeyinde Başlar”

“Vatan Savunması, Irak ve Suriye’nin Kuzeyinde Başlar”
REKLAM ALANI
16.08.2021
66
A+
A-

Erzurum Özel Harekat Şube Müdürlüğü’ndeki 64 polisin Suriye’nin El-Bab bölgesine gönderilmesi töreninde konuşan Vali Okay Memiş, ilke savunmasının Irak ile Suriye’nin kuzeyinde başladığını hatırlattı.

Kentteki Özel Harekat Şube Müdürlüğü binası önünde düzenlenen törende, kurban kesilerek polisler için dua edildi.

Erzurum Valisi Okay Memiş, burada yaptığı konuşmada, emperyalist güçlerin hem Irak’ın kuzeyinde hem de Suriye’nin kuzeyinde ayrı bir devlet kurmak istediğini söyledi.

Ülkenin savunmasının artık Irak ile Suriye’nin kuzeyinde başladığını ifade eden Memiş, “Biz başta sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devletimiz ve bu ülkeyi yönetenler olarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin parçalanmasına yol açacak olan böyle bir girişime, sonuna kadar karşı çıkacağız. Bunun için riskler alıyoruz. Bunun için bedellerde ödüyoruz” dedi.

GEREKEN MÜCADELE, KARARLILIKLA VERİLECEK

Memiş, bölgenin riskli olduğunu da hatırlatarak, buna rağmen devletin sonuna kadar büyük bir kararlılıkla gereken mücadeleyi vereceğini dile getirdi.

Söz konusu bir tampon uydu devlet oluşumuna sonuna kadar Türkiye’nin karşı çıkacağını vurgulayan Memiş, şöyle konuştu:

“Kürt kardeşlerimizle, Kürt vatandaşlarımızla hiç bir sorunumuz yok. Lakin onları kullanarak orada ayrı bir devlet kurmak isteyen güçlere ve otoritelere karşı da Türk milletinin, bu yüce milletin nasıl bir millet olduğunu göstermek boynumuzun borcu. Orada PÖH, jandarma birlikleri, Türk Silahlı Kuvvetlerinin diğer unsurları, istihbarat birliklerimiz, mülki idare amirlerimiz de var.”

Bölgenin teröristlerden arındırmanın yetmediğine de işaret eden Vali Memiş, “Teröristlerden arındırdığınız bölgede, devlet hizmetleri yapmanız gerekiyor” diye konuştu.

“MEMLEKETİ KORUMAK İÇİN, ORADA BULUNMAK ZORUNDAYIZ”

Türkiye’nin hiçbir zaman Suriye’nin ve Irak’ın topraklarında gözünün olmadığını kaydeden Memiş, konuşmasını şöyle sürdürdü.

“Maksadımız, oraları kendi topraklarımıza katmak değil. Eğer bize saldırı varsa tabi ki kendimizi, memleketimizi, çocuklarımızı, analarımızı, eşlerimizi, kardeşlerimizi savunmak için o bölgede mecburen bulunacağız. Bulunmaya da devam edeceğiz. 

Zor görevler insanları daha da çok olgunlaştırır. Ailelerinizin endişesi olabilir, bu çok normaldir. Ama zaten sizler zor görevler için yetiştirildiniz. Allah’ın izniyle sağ salim gider, sağ salim gelirsiniz. Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Özel Harekat Polisleri aileleriyle vedalaşarak görev yerlerine hareket etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.