“Varyantlara Karşı Aşı Olmaktan Başka Çare Yok”

“Varyantlara Karşı Aşı Olmaktan Başka Çare Yok”
REKLAM ALANI
19.08.2021
75
A+
A-

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, insidans haritasında aşılamanın en düşük olduğu ikinci il olarak yer aldıklarını belirterek, “Covid-19’un ölümcül etkilerine ve değişik varyantlara karşı aşı olmaktan başka çaremiz yok” dedi.

Türkiye’de yüzde 49,56’lık oranla en az aşı yaptırılan ikinci il olan Mardin’de Vali Demirtaş halkı aşı olmaya davet etti. 

Demirtaş, yaptığı yazılı açıklamada, “Maalesef ilimizde aşılamada arzuladığımız seviyede değiliz. Vaka sayısının düşmesi bakımından yakalanan başarının devam etmesi, mavi kategoriye yükselmek için düşük olan aşılama oranımızı en kısa sürede yükseltmemiz gerekiyor” dedi.

Salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolunun aşı olduğunu belirten Vali Demirtaş, “Covid-19’un ölümcül etkilerine ve değişik varyantlara karşı aşı olmaktan başka çaremiz yok. Normal hayata kavuşmamızın ve sevdiklerimizle hiçbir kısıtlama olmadan bir araya gelebileceğimiz güzel günlere kavuşabilmenin yolu aşı olmaktan geçiyor. Kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığı için bir an önce aşı yaptırmanız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.