Valinin Kararını Eleştirdi Vali Maksadı İzah Etti

Valinin Kararını Eleştirdi Vali Maksadı İzah Etti
Yayınlama: 12.09.2020
A+
A-

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a korona denetimleri kapsamında aldığı karar üzerinden eleştiri yapan kişiye Vali Kaldırım gereken izahı yaptı. Sakarya Valisi maske takmayanlara 3 gün karantina cezası ve karantida 10 kitap okuma koşulu koymuştu.

Korona denetimleri kapsamında yoğun bir mesaiye giren ve yükleri iyice artan valilerimiz bir yandan asli görevlerini yaparlarken bir yandan da korona denetimleriyle sıkı bir şekilde ilgileniyorlar. Toplumun sağlığını düşünerek önemli kararlar almaktan ve uygulamaktan geri durmayan Valilerimiz arasında maske takmayanlara 3 gün karantina cezası ve karantina süresince 10 kitap okuma zorunluluğu getiren Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım dikkat çekmişti.

Çocukluklarında ceza koduyla büyümelerinden mi yoksa devlet itibarını zedeleme maksatlı mı olduğunu henüz anlayamadığımız bazı medya kuruluşlarının sorumluları ve sosyal medya ahalisi alınan kararı “validen kitap okuma cezası” olarak yansıttı.

Valilik kararını medya algısı nedeniyle kitap okuma cezası olarak gören bir iş güzarda sosyal medya hesabında ki mavi tıkına güvenerek sayın valiyi eleştirdi. Bu sosyal medya kullanıcısı belli ki ülkesinden rahatsız olan bir Avrupa sevdalısı. “Kitap okumayı bir ceza olarak vermek… Ülkenin durumu daha iyi özetlenemezdi.” paylaşımıyla aslında aslında Vali üzerinden Türkiye eleştirisi yapıyordu; ülkesini küçümsüyordu.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise zata “Can bey, Kitap okumayı teşvik eden her uygulama bir ödüldür. Cezalandırma yapmıyor, bu tür uygulamalarla farkındalık oluşturup her koşulda insanları kitap okumaya teşvik ediyoruz… Bunu çok kitap okuyan, yazan ve yakında şiir kitabı çıkaracak birisi olarak ifade ediyorum.. paylaşımıyla cevap verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.