Vali’nin Teşvikiyle Kooperatif Kurup İlki Gerçekleştirdiler

Vali’nin Teşvikiyle Kooperatif Kurup İlki Gerçekleştirdiler
REKLAM ALANI
15.09.2021
116
A+
A-

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde pastane olmayınca kadınlar bir araya gelerek ilçenin ilk pastanesini açtı.

Akıncılar ilçesinde pastane olmaması, ihtiyaç halinde ise 26 kilometre uzaklıktaki Suşehri ilçesine gidilmesi ilçedeki kadınları harekete geçirdi. 

Kolları sıvayan kadınlar Sivas Valisi Salih Ayhan’ın da yönlendirmesi ile ilçede bir kadın kooperatifi kurdu. Sivas Valiliği öncülüğünde ilçe kaymakamlığının destekleri ile hayata geçen kooperatif, Akıncılar ilçesine ilçenin ilk pastanesini kazandırdı.

KADINLARA İSTİHDAM SAĞLANDI

Akıncılar ve Köyleri Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Meziyet Çelen, “Yedi arkadaşımız ile Sivas Valiliğimizin öncülüğünde, kaymakamlığımızın destekleri ile kooperatifimizi kurduk. Hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başladık. İlçede pastanenin eksikliğini hissediyorduk ve ilk pastaneyi kadın girişimciler olarak açtık. Şu an yaptığımız imalathanede unlu mamullerimiz, pastamız, poğaçamız, böreğimiz ve daha çok sayıda ürünümüz mevcut. Ayrıca kadınlarımıza burada istihdam da sağlamış olduk. Pastanemize olan ilgi de bizleri çok mutlu ediyor” dedi.

Kooperatif, kiraz ve kayısı reçeli, konserve, turşu, hamur işleri gibi ürünleri de yaparak sosyal medya hesapları üzerinden sipariş de alıyor. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.