Valilik’ten “UDHB Ardahan” Teknesi İçin Açıklama

Valilik’ten “UDHB Ardahan” Teknesi İçin Açıklama
Yayınlama: 18.04.2022
50
A+
A-

Ardahan Valiliği’nden, bazı basın yayın organlarında da yer alan ve kentte sorun haline gelen “UDHB Ardahan” adlı teknenin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Gümüşhane’nin Özkürtün Belediye Başkanlığı’na devredilmesiyle ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, teknenin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2017 yılında Çıldır ilçesinin turizm potansiyeli göz önünde bulundurularak Ardahan İl Özel İdaresi’ne tahsis edildiği hatırlatıldı.

Hava şartlarına bağlı olarak oluşan dalgalar neticesinde söz konusu teknenin bağlı bulunduğu iskelenin 2018’de yıkıldığı ve teknenin kullanılmadığı ifade edilen açıklamada, iskelenin onarımı için girişimlerin yapıldığı aktarıldı.

“TASARRUF BAKANLIĞA AİT”

Bakanlığın söz konusu teknenin Gümüşhane’nin Özkürtün Belediye Başkanlığı’na devri ile ilgili iş ve işlemlere başlanılması için Ardahan Valiliği’ni bilgilendirdiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Valiliğimizce ilgili teknenin ilimizde hizmete devam etmesi hususunda Bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. UDHB Ardahan adlı teknenin devrine ilişkin tasarruf hakkı Bakanlığa ait olup, Gümüşhane Özkürtün Belediye Başkanlığı’na devrinin istenmesi tesadüfidir. Sayın Valimizin Gümüşhaneli olması gerekçe gösterilerek özellikle bahsi geçen belediye başkanlığına devredildiği yönünde çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bununla birlikte, öne sürülen illiyet bağı gerçekle en küçük bir ilgisi olmayan yakıştırmadan ibarettir.”

Öte yandan, Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda (ATSO) bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşları ise teknenin başka bir kente devredilmesine tepki gösterdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.