Valilik’ten ‘Ağaç Kıyımı’ İddiasına Yanıt

Valilik’ten ‘Ağaç Kıyımı’ İddiasına Yanıt
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.10.2021
55
A+
A-

Bingöl Valiliği, Karacehennem Ormanı’nda yapılan ağaç kesimine ilişkin, söz konusu alanda meşe ağaçlarının kesim çağına geldiğini belirterek, sağlıklı fertler elde etmek, ormanların gençleştirilip, devamlılığını sağlamak için rutin çalışmalar yapıldığını bildirdi.

Bingöl Orman İşletme Müdürlüğü’nce kesimine karar verilen ve çıkarılacak ağaçların belirlendiği 427 nolu bölmede, 4 Ekim’de açık arttırma ile çıkılan ihalenin sonuçlandığı belirtildi.

İhaleye çıkılan bölmede alıcı tarafından yapılacak kesim işlemlerine Orman İşletme Müdürlüğü denetiminde başlandığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bazı sosyal medya hesapları ve haber sitelerinde ‘Bingöl Karacehennem Ormanında ağaç kıyımı’, ‘Bingöl’de orman katliamı’ gibi başlıklar ile yapılan ve gerçeği yansıtmayan kasıtlı paylaşımlar nedeniyle Valiliğimizce açıklama yapma gereği duyuldu. 

“KURUMAYA YÜZ TUTMUŞ AĞAÇLAR GENÇLEŞTİRİLİYOR”

Söz konusu bölmede bulunan meşe ağaçları kesim çağına gelmiş olduğundan, sağlıklı fertler elde etmek, ormanların gençleştirilmesini ve devamlılığını sağlamak için rutin çalışmalar kapsamında kesim işlemi yapılmaktadır. 

Yapılan çalışma ile kurumaya yüz tutmuş orman alanının iyileştirilmesi amaçlanmakta. Ayrıca, ormanlarımızın koruma kullanma dengesi içinde halkımızın hizmetine sunulması için ilgili bölmede yapılan çalışmalara bölge köylüleri ile görüşülerek başlandığı kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.