Valilik Asılsız İddiayı Yalanladı

Valilik Asılsız İddiayı Yalanladı
REKLAM ALANI
06.06.2021
433
A+
A-

Bazı basın yayın organlarında Çankırılı Şehidimiz Pilot Albay Dilaver Karsavuranoğlu’nun adına yapılacak park ile ilgili “Kılıçdaroğlu cenazeye katıldığı için şehidin isminin verileceği parktan vazgeçtiler” iddiası yer aldı. Olaya ilişkin Çankırı Valiliği’nden yapılan açıklamada “Şehit ailemize söz verildiği gibi park yılsonuna kadar tamamlanarak şehidimizin hatırası parkımızda da yaşatılacaktır.” denildi.

CHP yanlısı haberleriyle bilinen Cumhuriyet gibi bazı yayın organları, “Kılıçdaroğlu cenazeye katıldığı için şehidin isminin verileceği parktan vazgeçtiler” iddiasını gündeme taşıdı.

Konuya ilişkin Çankırı Valiliği’nden açıklama geldi. Açıklamada iddiaların gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Çankırı Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle:

3 Haziran 2021 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan, Çankırılı Şehidimiz Pilot Albay Dilaver KARSAVURANOĞLU’nun aziz hatırası adına yapılacak park ile ilgili habere ilişkin aşağıdaki açıklamaların yapılması zarureti doğmuştur:


Şanlı bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden şehitlerimizin hiçbir değerle ölçülmeyecek eşsiz kahramanlıkları, büyük bir saygı ve minneti hak etmektedir. Aziz şehitlerimizin üzerimizdeki hakları hiçbir suretle ödenmeyecek kadar büyüktür.

İlimiz Çankırı nüfusuna oranla, şehitler diyarı unvanını hak edecek ölçüde şehidimizi bağrında barındırmaktadır. Şehitlerimizin emanetleri olan kıymetli ailelerine devletimiz layıkıyla sahip çıkmak üzere tüm imkânlarıyla onların yanındadır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin söyledikleri her söz başımızın tacıdır. Onlara karşı sorumluluklarımızı ne yapsak yerine getiremeyiz. İlimizdeki tüm kamu görevlileri tarafından şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz planlı bir şekilde düzenli olarak ziyaret edilmekte; talep ve fikirleri alınarak gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Haberde adı geçen Şabanözü ilçemizden Şehidimiz Pilot Albay Dilaver KARSAVURANOĞLU’nun ailesi şehadet tarihi olan 18 Nisan 2017’den itibaren hem il valilerimiz, hem de ilçe kaymakamlarımızca düzenli aralıklarla ziyaret edilmiş ve ailenin talepleri imkânlar dâhilinde yerine getirilmeye çalışılmıştır. Şehidimizin aziz hatırasını yaşatmak için ismi, Şabanözü ilçemiz Çok Programlı Anadolu Lisesi’ne verilmiştir. Yeni yapılmakta olan okul pansiyonumuzun ismi de “Şehit Dilaver Karsavuranoğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Öğrenci Pansiyonu” olarak belirlenmiştir.

Valimiz Abdullah AYAZ tarafından ailemize gerçekleştirilen son ziyarette, anılan parkın yılsonuna kadar tamamlanacağı şehit ailemize ifade edilmiş ve ardından çalışmalara başlanmıştır. Karahacı Köyü’nde şehidimizin aziz hatırası adına yapılan parkın tamamlanabilmesi için ilgili kamu kurumlarımızca gerekli destek verilmektedir. Şehit ailemize söz verildiği gibi park yılsonuna kadar tamamlanarak şehidimizin hatırası parkımızda da yaşatılacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.