Valiler Ve Kaymakamlar Kararnamesi

Valiler Ve Kaymakamlar Kararnamesi
REKLAM ALANI
12.07.2021
4.221
A+
A-

Mülki İdare Amirlerimizin bu ülkenin nasıl bir temel harcı olduğunu en iyi bilenlerden birisiyim. Bazen niyet ne kadar iyi olursa olsun “Amacı bağcıyı dövmek” olanlar için durumun niyeti ve şartı fark etmez.

Yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğim bu konu hakkında.

*

Kütahya Hisarcık’ta yaşanan afet sonrası yüzümüzü güldüren bir durum var. Vali Ali Çelik afetin yaşandığı köyü ziyaret ederler. Burada bir çocuğumuzla tanışan Valimiz çocuğumuzun bisikletinin de hasar gördüğünü öğrenince kendisine bisiklet sözü verir.

Hisarcık Kaymakamı Buğra Karadağ valimizin emanetini olan bisikleti çocuğumuza teslim eder. Aslında olaya bakarsak bir bisiklet mi mesele?

Elbette değil,

Bisiklet nedir ki!

Ama hediye edilen bisiklet bir çocuğumuza ise ve o hediye çocuğumuzun yüzünde gülümsemeye neden oluyorsa işte o zaman konu bisiklet olmaktan çıkıyor. Bir çocuğun gülümsemesine neden olmak ne kadar güzel..

**

ARABAN’DA YAŞANAN İFTİRA KONUSU

Gaziantep’in Araban ilçesinde genç bir kaymakamımız var. Yetimlere yapmış olduğu Genç Odalarını hem haberleştirmiş hem Türk İdare Haber Dergisi’nde yer vermiştik. “Yetim Gülerse Dünya Güler” kampanyasına destek veren hayırseverlere tanıtım yapılırken çekilen bir fotoğraf ile iftira ve yalan sosyal medyada TT’ye girdi.

9 yaşındaki çocuğun bile inanmayacağı “Çocuklar kamera ile gözetleniyor, Yetimlerin odasına slogan yazıldı..” gibi yalanlar ile uzun zamandır emek verilen muhteşem güzelliğe gölge düşürdüler. Bu yalana ve iftiraya ortak olanlar belki de ömürleri boyunca bir yetimi tebessüm ettirmek bir kenara kendileri tebessüm etmemiştir.

Bazı insanların gözleri iyiliğe ve güzelliğe kapalı olduğu gibi kalpleri tamamen taş kesilmiş. O nedenle onlar elbette kendi görevlerini yapıyorlar..

**

KARARNAME NE ZAMAN?

Gündem elbette Kaymakamlar Kararnamesi.

Bugün mü çıkar yarın mı?

Hatta bazı dedikodulara bakılırsa bu yazı yazılırken 3 defa Kaymakamlar Kararnamesi 1 defa Valiler Kararnamesi çıkmıştı.

Valiler Kararnamesi için kısa sürede çıkacak olursa iki ismin yer aldığı bir kararname çıkar ama geniş kararname 1,5 ayı bulur dememiz çok yanlış olmaz.

Kaymakamlar Kararnamesi için Bayram öncesi demek sürpriz olmaz her halde!

GECE YARISINA KADAR IŞIKLARI YANAN VALİLİKLER

Afyonkarahisar’da Valimiz Gökmen Çiçek ile başlayan Turizm atağında geçen hafta Emre Gölü’de balon uçuşları başladı. Artık Frigya Vadisi kendisini balon ile havadan seyretmek isteyenleri bekliyor.

Kütahya’da Valimiz Ali Çelik ile başlayan nokta atış diyebileceğimiz yatırımları kısmetse bir başka zaman detaylı şekilde paylaşalım.

ERGANİ

Bir sonraki yazıda Ergani’yi kaleme alalım. 18 yıllık HDP Belediyeciliği sonrası gelen Kayyım ataması ile neler yaşanmaya başladı?

Yatırımlarda nelere öncelik verildi, hangi yatırımlar sırada bekliyor?

Hafta içi görüşmek üzere..

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.