Valiler Kararnamesi Hakkında

Valiler Kararnamesi Hakkında
REKLAM ALANI
25.06.2020
1.064
A+
A-

Haber-Yorum: Türkidare.Net

19 Haziran 2020 tarihinde yayınlanması planlanan Valiler Kararnamesi 9 gün öne çekilerek 10 Haziran’da yayınlandı.

Yayınlanması ile birlikte sürpriz isimlerin Mülkiye Başmüfettişi olmasının yanında tahmin edilen bazı isimler de Vali olarak listede yer aldı.

Valilerimizin neredeyse tamamı 5 gün içinde görev değişikliğini gerçekleştirdi. Lakin bu acil değişiklik ile 27-28 Haziran tarihinde üniversite sınavına girecek yetişkin evladı olan valilerimiz için biraz farklı bir değişiklik oldu.

Bazı valilerimizin kendileri yeni görev yerine giderken aileleri eski görev yerinde kalarak üniversite sınavını beklemek zorunda kaldılar.

ANLAMLI ZİYARETLER

Göreve başlayan valilerimizin birçoğu ilk birkaç ziyaretlerini örf, tarih ve kültürümüzde değerli olan mekanlara gerçekleştirerek belki bir anlamda mesaj vermek istediler. Türkidare Haber Dergisi olarak bu ziyaretlerin gayet yerinde olduğu kanaatinde olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Dünya siyaset ve bürokrasisinde bazen sözlü mesaj/cevap yerine imgelerin kullanıldığını hatırlarsak bu ziyaretlerin anlamı biraz daha artmış olur.

VALİ MÜNİR KARALOĞLU’NUN KONUŞMASININ KODLARI

Valiler Kararnamesi’nde belki de en çok konuşulan isim Antalya’dan Diyarbakır’a görevlendirilen Valimiz Sayın Münir Karaloğlu oldu.

Diyarbakır’da belediyenin aynı zamanda kayyım olduğunu göz önüne alırsak;

2004-2009 tarihleri arasında Vali Karaloğlu’nun Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevi tecrübesi,

2009-2013 yıllarında Van görevinde iken yaşanan Van depreminde şehrin kısa sürede inşa edilmesi tecrübesi,

Yaklaşık 3 yıllık Bursa Valiliği’nin üzerine Turizm Merkezi olan Antalya’da icra edilen 3 yıllık valilik görevi ile Diyarbakır’ı ve Diyarbakırlıları daha güzel günlerin beklediğini söylemek mümkün.

Vali Karaloğlu göreve başlamasının ardından düzenlediği ilk basın toplantısında geçmiş, bugün ve yarını harmanlayarak önemli mesajlar içeren açıklamada bulundu.

Basın Açıklamasından dikkat çeken bölümler;

Şahsım için mesele Diyarbakır’ı yönetmek değil Diyarbakır’a layık olmaktır. Fiilen göreve başladım ama her gelecek yakındır. Bugün merhaba demek için karşınızda olduğum gibi günü geldiğinde elveda demek için karşınızda olacağım.

Sorunları ancak el ele vererek çözebiliriz. Görev sürem içerisinde bütün kesimlerle konuşmaya çalışacağım. Genel sorunlar başta olmak üzere vatandaşlarımızın bana yazmalarını istiyorum.

Konuşmanın genel hattından çıkarsak önceki dönemde hizmet edenlere teşekkür edilirken diğer yandan tüm kesimler ile görüşme mesajı önemli idi. Kalıcı değiliz bir gün elbette gideceğiz vurgusu bir anlamda nefis terbiyesi anlamında güzeldi. Gençlere önem vereceği cümlesi ise belki de konuşmanın en hoş tarafıydı.

Zaman en iyi ilaç olmayabilir belki lakin en iyi göstergedir.

Tüm valilerimize yeni görevlerinin hayırlı olmasını dileriz.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.