Valiler Kararnamesi Hakkında

Valiler Kararnamesi Hakkında
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.01.2022
297
A+
A-

Canlı yayında Valinin sözlerinden cımbızla çekilen cümleler ne kadar gerçeği yansıtıyor.

Amaç gerçeği görmemekse ,

O zaman doğruları görmenin bir anlamı olmadığı gibi doğruyu görmek gibi bir gayrette olmaz.

Valimiz terörle mücadelenin artık eskiden daha iyi olduğunu, çok mesafe alındığını anlatıyor canlı yayında. Ama haber sitesi olayı alıp bağcıyı dövmek üzere haber hazırlıyor.

Yayınladıkları haber metni şu şekilde;

**

“Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, dünkü televizyon programında, “Terörle mücadele dört mevsim artık yapılıyor” ifadesini kullandı. .. konuşan emekli Tümgeneraller Ahmet Yavuz ve Osman Pamukoğlu, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın sözlerine tepki gösterdi.

Habertük TV’nin dünkü canlı yayınına konuk olan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, terörle mücadeleye ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Burada ve ilimizin her noktasında, burada görmüş olduğunuz kahramanlarımız, jandarmamız, emniyetimiz, korucularımız canla başla mücadele ediyorlar” diyen Vali Pehlivan, şöyle devam etti:

“Ve bu mücadeleyi yedi-yirmi dört, üç yüz altmış beş gün esaslı yapıyorlar. Terörle mücadele dört mevsim artık yapılıyor. Burada tabi, sayın cumhurbaşkanımızın çizmiş olduğu istikametler doğrultusunda, iç güvenlikte içişleri bakanımızın vermiş olduğu talimatlar, Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, bütün planlamaları yerelde de biz valilik olarak komutanlarımızla birlikte yapmış durumdayız.”

“TARİHİ KENDİLERİYLE BAŞLATIYORLAR AMA…”

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın “Terörle mücadele dört mevsim artık yapılıyor” sözleri dikkat çekti.

..’ye konuşan emekli Tümgeneral Ahmet Yavuz, “Sayın valinin ya hafızası yok ya da bilerek Türk ordusunun şanlı terörle mücadele tarihini yok sayıyor” açıklamasında bulundu.”

**

Vali Ali Hamza Pehlivan’ın sözlerinden cımbızla çekilen cümlelerde bile zorlayarak muhalif haber yapılması ancak ve ancak bu kadar komik olurdu ki daha ötesi olmuş..

TSK 40 yıldır günün şartlarına ve teknolojisine uygun olarak terörle mücadele etmiştir elbette inancımız bu yönde. Lakin bugün gelinen noktada İHA ve SİHA ile birlikte yerli üretim olan silahlarımızla mücadele sınıf atlamıştır.

Bundan 5-10 sene sonra göreve gelecek olan Vali buna benzer cümleler kurduğunda geçmişteki mücadeleyi yok saymış mı olacak? Bugün Valilerimiz, Kaymakamlarımız, Güvenlik Güçlerimiz terörle mücadelede zirveye çıkıyorsa bunda önce Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun verdiği desteğe kör olmamak lazım.

Kısaca #İyikiVarsınız

VALİLER KARARNAMESİ

Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece WP gruplarında dönen mesajda Resmi Gazete’de Valiler Kararnamesi’nin çıkacağı mesajı dönmüş dolanmış.

Yazılı olmayan mesajda bazı Genel Müdürlerimizin ve Daire Başkanlarının Vali olduğu söyleniyordu. Her kim bu mesajı yazmışsa heyecan oluşturmakta başarılı olmuş.

Edindiğimiz bilgileri buradan da paylaşmış olalım ki; şuan Valiler Kararnamesine yönelik acil ihtiyaç duyulmadığı için şuan bir hazırlık yok.

KAYYIM OLMAK

Kayyım olmak için görüşme yapmak, referans sağlamak elbette kişisel talep ve belki bir o kadar da şahsi haktır.

Ama örgütlenip Ankara’ya heyet göndermek sizce de biraz şey değil mi?

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.