Vali Yılmaz’dan Bir Günde 3 Şehidin Ailesine Ziyaret

Vali Yılmaz’dan Bir Günde 3 Şehidin Ailesine Ziyaret
Yayınlama: 13.12.2021
A+
A-

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, aynı günde Kadirli ve Sumbas ilçelerindeki 3 şehidin ailelerine ziyarette bulunarak, Kur’anı-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz, askerlik hizmetini yaptığı Mardin Dargeçit kırsalında 14 Şubat 1997 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Piyade Er Kaan Çalin’in ailesini Kadirli ilçesindeki evlerinde ziyaret etti. Ziyarette Kadirli Kaymakam Vekili ve Sumbas Kaymakamı Mehmet Furkan Taşkıran, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun da yer aldı. Ziyaret sırasında Kur’an-ı Kerim okunarak, dua edildi.

Şehidimizin ailesi ile bir süre sohbet eden Vali Yılmaz, şehit Çalin’e Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar dileyerek, “Aziz şehitlerimize olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak, ailelerinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Kapımız, gönlümüz şehitlerimizin ailelerine her daim açıktır. Şehidimize, Allah gani rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Bu vesile ile şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.”diye konuştu.

Şehidin ailesi de Vali Dr. Erdinç Yılmaz’a ziyareti için teşekkür etti. Ziyaret sonunda Vali Yılmaz, aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

ŞEHİT KARABÖRK’ÜN EVİNDE

Vali Yılmaz, yine Kadirli ilçesinde oturan 14 Temmuz 1996 tarihinde Hakkari’de bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muhammet Mustafa Karabörk’ün ailesine ziyarette bulundu.

Vali Yılmaz aile üyeleriyle sohbet ederek, her zaman şehit ailelerinin yanında olduklarını söyledi.

Ziyaretin sonunda Vali Yılmaz Karabörk ailesine de Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Sumbas’ta Bingöl Servi’de 9 Ekim 1997 tarihinde meydana gelen kaza sonucu şehit olan Er Mehmet Fındık’ın ailesini evlerinde ziyaret eden Vali Yılmaz, şehitlerin hatıralarının yaşatılması konusunda her zaman ailelerinin yanında olduklarını söyledi. 

Şehit Fındık’ın ailesi ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken Vali Yılmaz, aileye Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağı hediye etti. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.