Vali Yılmaz, Çocuklarla Birlikte Oyuncak Boyadı

Vali Yılmaz, Çocuklarla Birlikte Oyuncak Boyadı
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.04.2022
61
A+
A-

Türkiye’nin ilk Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi, Osmaniye Dede Korkut İlkokulu’nda açıldı. Açılışa katılan Vali Erdinç Yılmaz’ın çocuklarla birlikte oyuncak boyaması renkli görüntüler oluşturdu.

Osmaniye Dede Korkut İlkokulu’nda Türkiye’nin ilk Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi açıldı. Açılış öncesinde okulun bahçesinde çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Erdinç Yılmaz, daha sonra Samet Aybaba Spor Lisesi bando ekibi ile Dede Korkut İlkokulu folklor ekibinin gösterilerini izledi. 

Ardından Türkiye’nin ilk Ekolojik Oyuncak Kütüphanesi olma özelliğini taşıyan kütüphanenin açılışını yapan Vali Yılmaz, çocuklarla birlikte oyuncak boyadı. 

Vali Yılmaz, “Kütüphanemizin en önemli özelliği, bütün oyun malzemelerinin doğal olması, hiçbir kimyasal ürün yok. Kütüphanemizin yapılmasında emeği olan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Dede Korkut İlkokulumuza, Osmaniye Korkut Ata Üniversitemize çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız çok mutlular, çok güzel bir ortam olmuş” diye konuştu.

Programa, Vali Erdinç Yılmaz’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Murat Karabulut, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.