Vali Yiğitbaşı’ndan Gençlere ‘Mesleki’ Tavsiye

Vali Yiğitbaşı’ndan Gençlere ‘Mesleki’ Tavsiye
REKLAM ALANI
25.06.2022
16
A+
A-

Sultandağı Gençlik Kampı’ndaki gençleri ziyaret eden Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, onlarla mesleki tecrübelerini paylaştı, tavsiyelerde bulundu. Hayatı boyunca hep sorumluluk sahibi ve zoru seven bir insan olduğunu söyleyen Vali Yiğitbaşı, gençlerden sorumluluk almaktan korkmamalarını, kendi istedikleri ve yapabileceklerine inandıkları mesleği seçmelerini tavsiye etti.

Türkiye’nin en gözde kamplarından olan, sunduğu imkanları ile gençlerin uğrak noktalarından olacak Sultandağı Gençlik Kampı haziran ayı itibariyle kapılarını açtı.

İlk misafirlerini ağırlayan Sultandağı Gençlik Kampı’nda şu günlerde farklı illerden gelen Türkiye Gençlik Vakfı üyesi 102 genç kamp yapıyor.

Kampa uğrayarak buradaki gençlerle söyleşi yapan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Valilik görevi, kadın vali olmamın avantaj ve dezavantajları, sorumlulukları, meslek seçimi, hedefleri gibi birçok farklı konuda tecrübelerini paylaştı.

Gençlerin sorularını yanıtlayan ve bu doğrultuda tavsiyelerde bulunan Vali Yiğitbaşı, “Kendinizi iyi tanıyın, yapabileceğiniz mesleğe yönelin, hayal kurmaktan vazgeçmeyin, çok okuyun” diye konuştu.

Gençlerin görüşlerinin ve isteklerinin kendisi için de önem taşıdığını ifade eden Yiğitbaşı, hayatı boyunca hep sorumluluk sahibi ve zoru seven bir insan olduğuna işaret ederek, gençlere gençlere sorumluluk almaktan korkmamalarını, kendi istedikleri ve yapabileceklerine inandıkları mesleği seçmeleri tavsiyesinde bulundu. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.