Vali Yavuz 1 yılını değerlendirdi

Vali Yavuz 1 yılını değerlendirdi
REKLAM ALANI
22.06.2021
106
A+
A-

Geçtiğimiz yıl göreve başlayan Vali Seddar Yavuz 1 yılını değerlendirdi. Kocaeli’nin çok özel bir kent olduğuna vurgu yapan Yavuz, “Kocaeli’deki görevimin 1 yılını doldurmanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 9 Haziran 2020’de Kocaeli Valiliğine atanan Vali Seddar Yavuz, ilimizde geçirdiği bir yıllık görevi süresini değerlendirdi. Vali Yavuz, pandemiden sosyal projelere, eğitimden asayişe, ilimizdeki yatırım ve hizmetlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Valilik Akçakoca Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya; vali yardımcıları, kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ümit İlbayı ve kurum müdürleri katıldı.

ONURLU VE MUTLUYUM

“Kocaeli’de göreve başladığım 18 Haziran 2020’den bu yana 1 yılı tamamlamanın onurunu ve mutluğunu yaşıyorum” diyen Seddar Yavuz şunları söyledi: “Geride bıraktığımız 1 yıl içerisinde; şehrimizde ortak aklı, istişare kültürünü ve birlikte yönetim anlayışını en güzel şekilde vermek suretiyle şehrimizin zaten var olan potansiyelini birlikte daha iyi noktalara ulaştırmak için tüm kurum ve kuruluşlarımızla, Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimizle, üniversitelerimizle, odalarımızla, STK’larımızla, OSB’lerimizle işbirliği ve koordinasyon içerisinde gayretli bir çalışma ortaya koyduk.

SAĞLIKÇILARA TEŞEKKÜR

Covid-19 salgınıyla yoğun bir mücadele ortaya koyduk. Özellikle sağlık çalışanlarımıza en büyük teşekkürü etmek istiyorum. Çünkü birçok insanın birçok ülkede yalnızlığa ve ölüme terk edildiği dünyada, sağlık çalışanlarımız büyük fedakarlık ile hastalarımızı tedavi etmiş, evlerine kadar ilaçlarını götürmüş ve bugün de seyyar olarak her tarafta aşı yapıyor hale gelmiş bulunmaktadırlar. Bugün itibariyle (18 Haziran Cuma) 915 bin 950 doz aşı yapıldığını söylemek isterim. İnanıyorum ki bu rakamı biraz daha yukarılara çekebiliriz. Demek ki sadece hastane yapmak, en modern sistemleri kurmak değil; hastanede kurumları, kuruluşları işletecek insanları da yetiştirmiş olmanın gururunu da hep beraber paylaşıyoruz.

‘AÇIK KAPI’ BAŞARISI

Bugüne kadar 3 bin 287 vatandaşımızı yurtlarda misafir ettik. Vefa Sosyal Destek Gruplarımız tarafından 647.318 talep yerine getirilmiştir. Ve yine 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olup evde bakım ve sağlık hizmeti  757.577 kişimize kesintisiz yürütülmüştür. Sosyal medya üzerinden valiliğimize şu ana kadar ulaşan taleplerin %81’i olumlu neticelendirilmiştir. Bu dönem içerisinde 250 kurum, kuruluş ziyaretinde bulunduk ve yine Açık Kapı sistemi üzerinden müracaat eden 15 bin 331 başvurunun 15 bin 28’i neticelendirilerek iyi bir başarı elde edildiğini söyleyebilirim. 

ÖNEM PROJESİ

Özel Nedenlerin Engelleriyle Mücadele (ÖNEM) projesi kapsamında bugün itibariyle 25 bin çocuğumuzu tespit ettiğimizi ve 786 okulumuzda eğitim gören çocuklarımızla birlikte çok önemli faaliyetler yürüttüğümüzü söylemek isterim. Bugün itibariyle 10.748 çocuğumuzun 5 bin 197 hamisi bulunuyor. Bu süreçte özellikle pandemi nedeniyle çok üzerinde duramadığımız ama özellikle 2021- 2022 eğitim ve öğretim yılında daha fazla üzerinde duracağımız çalışmalardan bir tanesi bu grup olacaktır. 50 bin civarında öğrencinin olabileceğini tahmin ediyorum.

Haber: Özgür Kocaeli

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.