Vali Yardımcısı Altun’dan Skandal İddialara Yalanlama

Vali Yardımcısı Altun’dan Skandal İddialara Yalanlama
REKLAM ALANI
23.10.2021
100
A+
A-

Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin yaptığı açıklamada, vakıf ve STK’lar hakkında ‘paralel yapı, terör örgütü’ gibi mesnetsiz nitelendirmeler yaptığı iddialarının gerçek dışı ve kasıtlı olduğunu belirterek, “Benim yerim yurdum bellidir. Benim evim Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ben bunlarla daha önce de mücadele ettiğim için beni hedef alıyorlar” ifadelerini kullandı.

Vali Yardımcısı Salih Altun, Cumhuriyet Gazetesi’nin manşetinde yer alan “Ensar, TÜRGEV, TÜGVA paralel terör örgütü gibi” şeklindeki ifadelerin şahsına ait olmadığını söyledi.

“Bitlis Vali Yardımcısı olarak görev yaptığım 2015-2016 dönemi ile ilgili bazı basın yayın organlardan çıkan haberlerde ismimin geçmesi nedeni ile kamuoyuna açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur” paylaşımında bulunan Altun, şu bilgileri verdi:

“TÜM ŞER ODAKLARIYLA MÜCADELE ETTİM”

Devletimizin şahsıma gösterdiği güven ve teveccühe layık olmaya çalışarak yaklaşık 17 yıldır Mülki İdare Amirliği mesleğini sürdürmekteyim.

2014, 2015 ve 2016 yıllarında Valilerimin de teveccühü ile Bitlis’te Vali Vekilliği ve Terörle Mücadele ve Göç koordinatörlüğü gibi önemli görevlerde bulundum. Devletimize ihanet eden başta FETÖ ve PKK olmak üzere tüm şer odakları ile layıkı ile mücadele ettim.

Nitekim 15 Temmuz 2016 hain darbe gecesi de Bitlis Vali vekili olarak vatansever kamu görevlileri ve halkımız ile birlikte darbeye karşı koydum ve darbecilerin tutuklanmasını sağladım.”

Bu süreçte ve mücadele sırasında birçok kripto unsurun husumeti ile karşılaştığını, bu husumetin hala devam ettiğinin de yadsınamaz bir gerçek olduğuna işaret eden Salih Altun, “Husumetten kaynaklı yaftalama ve mesnetiz yakıştırmaların bazı haber siteleri ve gazetelerde TÜGVA ile zorlama bağlantılarla ilişkilendirilmeye çalışılarak habermiş gibi servis edilmesi son derece talihsiz olmakla birlikte kasıtlıdır da” ifadelerini kullandı.

“KAMU YARARINA ÇALIŞAN KURUMLAR…”

“TÜGVA, TÜRGEV, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti gibi vakıf ve STK’lar kamu yararına çalışan dolayısı ile ülkemiz için faydalı nesiller yetiştirme gayreti içinde olan kurumlardır” şeklinde paylaşımda bulunan Altun, şunları dile getirdi:

”Böylesine güzide Vakıf ve STK’lar hakkında ‘paralel yapı, terör örgütü’ gibi mesnetsiz nitelendirmeler yapılması ve konuya ismimin alet edilmek istenmesinden büyük rahatsızlık duyduğumu açık yüreklilikle ifade etmek isterim. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

“BUNLARLA DAHA ÖNCE DE MÜCADELE ETTİM”

Hakkındaki iddialara ilişkin kendisini arayan TV’lere de açıklama yapan Vali Yardımcısı Salih Altun, “Benim yerim yurdum bellidir. Benim evim Türkiye Cumhuriyeti’dir. Ben bunlarla daha önce de mücadele ettiğim için beni hedef alıyorlar” şeklinde konuştu.

Altun, “Böylesine görevlerde bulunan insanlar, kamu menfaatini devlet menfaatini her şeyin üzerinde görür. Bizlere menfaat halelleri olan ya da kıskançlık duyan insanlarla karşılaşmamız normaldir. Dolayısıyla böyle durumlarla çok karşılaştık” dedi.

Bir dönem görevden uzaklaştırıldığını da anlatan Altun, sürece ilişkin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir takım kişilerin kişisel husumetleriyle, iftiralarıyla bizim bir uzaklaştırılmamız söz konusu oldu. O dönem kripto FETÖ’cü olarak bilinen hainler, darbe gecesi darbecileri tutuklatmakta gösterdiğimiz başarının ardından, beni itibarsızlaştırmak için harekete geçtiler. Ama bu kampanya tutmadı.

Bu olayın TÜGVA ile Ensar veya İlim yayma Vakfı ile hiçbir alakası yok. Benim bazı basın yayın organlarında iddia edildiği gibi bu kurumlara yönelik ifadelerim olmadı.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.