Vali ve Kaymakam Açısından 2021 Yılı

Vali ve Kaymakam Açısından 2021 Yılı
Yayınlama: 31.12.2021
213
A+
A-

Miladi olarak takvim yapraklarına ay ve sayı olarak yazılan 2021 yılına ait olan 365 günün bugün son günündeyiz.

Kişiler olarak nelerin yaşandığı kendi ailemiz içinde ama,

Kimilerimiz nişanlandı, evlendi sevindi,

Bazılarımız anne, baba, dede oldu sevindi..

Eşini, babasını kaybedenler oldu üzüldü/k..

Borca girdik ödeyemedik, 3 lira maaş ile yatırım yapıldı kimileri küçük kar ile sevindi kimileri kaybettiğine üzüldü..

Öyle veya böyle diyerek iki kelimeye sığmayacak sevinçler, hüzünler yaşandı ve şimdi umutların çok taze olmadığı miladi bir yıla daha giriyoruz.

NELERE ÜZÜLDÜK?

Aydın’ın Kuyucak İlçe Kaymakamı Yılmaz Kurt’un 3 Nisan 2021 tarihinde gece vakti duyulan ölümü şok etkisi ile dalga dalga yayıldı MİA camiasında.

Yaşanan hadiseler nedeniyle Şanlıurfa Siverek’e görevlendirilen Kaymakam Hasan Ongun ailesini görmek için izinli olarak geldiği Bursa’da 24 Mayıs 2021 sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi nedeniyle fani aleme veda etmesiyle ikinci bir şoku yaşadı Mülki İdare Camiası.

30 Temmuz 2021’in akşamı geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaldırıldığı hastanede Hüseyin Avni Coş Hakk’a erişti.

Aramızdan ayrılan Mülki İdare Amirlerine Allah’ın merhameti ile muamelesi temennisiyle ruhlarına Fatiha..

Genç bir kaymakam üzerinden hoş görünmek için okumuş, mürekkep yutmuş bir sendika başkanının attığı tweet ile üzüldük. Lakin bu üzüntü atılan tweette yazılanlara değil yazan kişiye o cümleleri yakıştıramadığımız içindi. Ve yine başkasının yerine utanmış olduk.

NELERE ŞAŞIRDIK

2021 Kararnamesi ile kayyımlık yapan 2 MİA’nın mağdur edilir tonda başka yere tayin edilmesine şaşırdık.

Kapsamlı bir Valiler Kararnamesi beklenirken 3 kişilik kararnamenin yayınlanması ile şaşırdık.

Açığa Almalar ve İhraçlar

Bu yazı Cuma namazı öncesi kaleme alındı ve bugün okunacak hutbeden sonra imam Kur’an-ı Kerim’den ADALET ayeti ile bitirecek sözlerini. O nedenle karar vericilerin ADİL olmaları için Allah Yar ve Yardımcıları olsun.

**

NELERE SEVİNDİK?

Dönem olarak MİA camiasına katılan yeni kaymakam adaylarının sınavı, mülakatı geçip adaylığa başlamalarının dışında sevinilecek bir şey yok. Eğer gözden kaçırdığımız sevinilecek bir durum var ve biz unuttuysak kusura bakılmasın!

2019 yılında verilen sözün yerine getirilmesi ile ortadan kalkacak olan ADALETSİZLİK konusunda umutlar azalıyor. Bu konuda ki son sözümüzü yazı sonuna iliştirdik.  

Aslında insanın aklı almıyor, siyasi varlığının mevcudiyetinin devamı için az veya çok muhtaç olduğun bir camia neden hala görmezden gelinir ve mağdur kalmasına sessiz kalınır? Aynı zamanda can siperane olarak çalışmasını istemek hangi terazide eşit ağırlığı gösteriyor acaba?

NELERE SESSİZ KALDIK?
Bu liste uzar gider, kalp kırar, fitne çıkartır. O nedenle kimlerin nelere sessiz kaldığı vicdanı ile kendisi arasında kalmış olsun..

2020 VE 2021’nin EN KAHRAMANLARI

11 Mart 2020’de ülkemizde ilk Corona vakasının tespiti ile bu ağır yükün altından “Çukur dönemi ve 15 Temmuz’da” olduğu gibi yine MİA sayesinde kalktık. 2021 yılında bu durum değişmedi. Meslekler arası kıyaslama yapmak değil amacımız ama özgül ağırlığa baktığımızda 2021 yılınında En Kahraman Mesleklerinin başında Mülki İdare Amirleri gelir.

Son Cümle: 10 Ocak İdareciler günü için Ankara’da küçük kıpırdamalar var. Ama bu kıpırdamalar mevsimin getirdiği rüzgar nedeniyle düşen yaprağın sesi mi yoksa Cumhurbaşkanımıza verilen raporun kıpırdanışı mı 10 gün sonra görmüş oluruz Allah ömür verirse.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.