Vali ve Belediye Başkanının Davetinde Başka Niyetler Aramak!

Vali ve Belediye Başkanının Davetinde Başka Niyetler Aramak!
MOBİL REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.06.2019
476
A+
A-

Sosyal medyada “Sivas Valisi” TT olmuş. Birisi öküz altında buzağı aramış sonra konu dallanmış. Aslında olaya farklı pencereden bakacak olursak Sivas’ta yaşamayan veya Sivaslı olmayan vatandaşlarımız için böylece Sivas’ın bir anlamda tanıtımı yapılmış oluyor. Valiliğin yaptığı hizmetleri konuşmak için sebep oluşuyor.

Efendim daha önceden planlanan bir program var. Sivas Kongresi’nin 100. Yılı kapsamında Sivas’ta 100 etkinlik düzenlenmekte.

Ve işin en şaşırtıcı tarafı ise Valilik düzenlediği bu 100 etkinliğe bir kuruş para ödemeden sponsorlar vasıtası ile yapmakta. Yani devlet bütçesinden her hangi bir harcama yapmadan Sivaslılar için dile kolay 100 etkinlik düzenlemekte.

İstanbul’da üç kişiye memleket neresi diye sorsak bunlardan biri mutlaka Sivaslıdır. Valilik Sivas Kongresi’nin 100. Yılı kapsamında düzenlenen 100 etkinlik ve il genelinde yapılan yatırımlardan Sivaslıları hem bilgilendirmek hem onlarla istişarede bulunmak için kahvaltılı bir program düzenlemekte.

Davetliler arasında siyasiler yok. Kimler davet edilmiş Sivaslı Dernek ve Vakıf başkanları. Peki davet eden kim?

Biri devletin temsilcisi olan Vali diğeri Sivaslıların oy vererek seçtiği Belediye Başkanı.

Konu zaten davetiyede açık açık belirtilmiş.

Tüm bunlar ortada iken “yok şuydu, yok buydu”  gibi laf güzellemesi yapmak art niyetten başka bir şey olamaz.

Mesela aşağıda vereceğimiz linke tıklayanlar Sivas Valisi’nin neler yaptığı konusunda fikir sahibi olabilirler. Biz kısada olsa özet geçmiş olalım.

  • Sivas il sınırları içinde Süt İşletme Tesisi ve Yem Fabrikası kurulması için çalışmalar başlamış. Eğer tarım ve hayvancılıktan biraz anlıyorsanız bu iki işletmenin olmasının ne kadar değerli olduğunu biliyorsunuzdur.
  • Yılda 100 Milyon Fidan projesi ile fide dağıtımları başlamış. Ağaç, yeşillik diyorsanız eğer işte proje.
  • Çocukların özgüveninin artması ve aile diyaloğunun gelişmesi amacıyla Annemle Sahnedeyim projesinin ardından şimdi Babalar Günü için Babamla Sahnedeyim projesi hayata geçirilmiş.
  • Türkiye Zİraat Kupası maçı, Voleybol A Milli Takımımızın maçlarını Sivas’ta oynaması yine bu etkinlikler kapsamında idi. Bu sefer A Milli Futbol Takımımızın Andora ile yapacağı maç için yine Sivas’ta oynanması talebinde bulundular. Bu da 100. yıl kapsamında.
  • Son olarak Türkiye’ye örnek olacak bir projedir Valiliğin sporla alakalı yürütmüş olduğu çocuklarımızı ve gençleri Sivas Spor maçlarına götürmesi ve onlara sporu sevdirmesi.
  • Vali olarak köy odalarında köy sohbetlerine katılması da bu işin kaymağı olsun.

Kısaca Sivas Valiliği’nin rutin bir hizmet tanıtımı olarak yapmış olduğu davetten başka amaç aramak bizim art niyetimizi ortaya çıkarır.

Sivas ile alakalı haberleri incelemek isterseniz: http://www.sivas.gov.tr/haberler

Sivas Valisi Ayhan’dan Öğrencilere Videolu Tavsiye

 

 

MOBİL REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.