Vali Ünlü, Kadın Girişimcilere Sertifika Verdi

Vali Ünlü, Kadın Girişimcilere Sertifika Verdi
Yayınlama: 11.12.2021
A+
A-

Vali Enver Ünlü, Giresun’da 6-10 Aralık tarihleri arasında “Kadın Girişimciliğinde ve Kooperatifçiliğinde Yol Haritaları” başlığıyla düzenlenen eğitimin sertifika törenine katıldı.

Eğitim programı, Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler, Serbest Meslek Mensupları ve Yöneticiler Vakfı (TOSYÖV) Proje ve Eğitim Koordinatörü/Eğitim Uzmanı Cüneyt Örkmez tarafından tasarlandı.

Eğitime, Giresun’da faaliyet gösteren 9 kadın kooperatifi başkan ve kurucu üyeleri ile yine Giresun’da faaliyet gösteren kadın girişimciler katıldı.

Katılımcılara sertifikaları Vali Enver Ünlü’nün de katıldığı törenle takdim edildi.

Eğitimle, Giresun’da girişimcilik ya da kooperatif girişimciliği yolu ile kadınların yerel ekonomik faaliyetlere katılımını sağlamak, ticarileşebilir ürün ve hizmetler için bir arada ve iş birliğinde yenilikçi yaratıcı düşüncelerini harekete geçirmek, kendilerine sağlanacak destekler ve devlet yardımları konusunda bilgilendirmek, rekabet gücü yüksek sürdürülebilir ve inovatif yerel işletmeler, kooperatifler kurmalarına yardımcı olmak, başarı kriterlerini özümsemelerini sağlamak, bölgenin coğrafi, kültürel ve doğal zenginliklerinin kadın emeği ile ekonomik ve ticari olarak değerlendirilmesini, yeni iş alanları yaratılmasına katkı sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca, kurulmuş ve kooperatfiler için ise başarılı sürdürülebilir iş modelleri geliştirmek, kadınların sosyal ve ekonomik girişimlerde daha aktif katılımını sağlamak hedefleniyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.