Vali Tuncay Sonel: Göğsümüz Kabardı

Vali Tuncay Sonel: Göğsümüz Kabardı
REKLAM ALANI
26.08.2021
68
A+
A-

Tokyo’da düzenlenen 2020 Olimpiyat Oyunları’nda klasik yay bireysel kategorisinde Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırarak şampiyon olan milli okçu Mete Gazoz ile karışık takımda Tokyo’da dördüncülük elde eden takım arkadaşı Yasemin Ecem Anagöz, Vali Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.

Vali Tuncay Sonel, beraberinde Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu, Okçuluk Milli Takımı Antrenörü Yusuf Göktuğ Ergin ve milli sporcuları çiçeklerle karşıladı. Vali Sonel, sporculara onlara yöresel armağanlar ve birer Cumhurlyet altını takdim etti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuncay Sonel, altın madalya kazanarak Türkiye’ye büyük gurur yaşattığı için Mete Gazoz’u ve Yasemin Ecem Anagöz’ü tebrik etti. 

“BU MUTLULUĞUN TARİFİ MÜMKÜN DEĞİL”

Vali Sonel, olimpiyat tarihinde okçulukta ilk kez altın madalya alan Mete Gazoz’un ülkemizi ve milletimizi sevince boğduğunu ifade ederek, Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’e başarılar diledi.

“Milli Sporcularımızı Ordu’da görmekten son derece mutluyuz. İnşallah olimpiyatlarda bunun devamı gelir. Bu mutluluğun tarifi mümkün değil” diyen Vali Tuncay Sonel sözlerini şöyle tamamladı: 

“Bugün de Ordu’muzda Minikler Okçuluk Türkiye Şampiyonası başlayacak. İnşallah onların içerisinde de nice Meteler, nice Yaseminler çıkacak. Biz tekrar ülkemize, milletimize bu onuru, heyecanı yaşattığı için Mete evladımıza, olimpiyatta madalya alan tüm sporcularımıza ve hocalarına, ekibe, Sayın Bakanımıza ve her fırsatta destek veren Sayın Cumhurbaşkanımıza Ordu’dan selam ve hürmetlerimizi sunuyoruz. Başarılarınız daim olsun.” 

“ORDU’DA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ise Vali Tuncay Sonel’in kendilerini Ordu’da misafir etmelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, “Çocuklarımızın bu başarısı tabi ki ülkemize, milletimize çok büyük bir sevinç ve gurur yaşattı. Bugün bu sevinci, gururu burada Ordulular ile birlikte paylaşmaya geldik” dedi.

Ziyarette Ordu’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Okçu Mete Gazoz, “Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. Çok güzel karşılandık. Herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç de hazır bulundu.

Kaynak: Ordu Gazete

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.