Vali, Topu Birbirine Atan Bölge Müdürlerine Çattı

Vali, Topu Birbirine Atan Bölge Müdürlerine Çattı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.04.2022
70
A+
A-

Yalova Valisi Muammer Erol, İl Koordinasyon Kurulu’nda kentte yapılacak çalışmalarla ilgili topu birbirine atan bölge müdürlüklerinden dert yandı. Vali Erol, “Bütün bölge müdürlüklerinden şikayetçiyim. Yalova’nın geçmişten gelen bir ihmal edilmişlik kaderi var” şeklinde konuştu.

İl Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu toplantısına Vali Erol’un sitemi damga vurdu. Yapılacak birçok çalışmada uzun zamandır bir sonuç alınamamasına dert yanan Erol, bölge müdürlerini eleştiri yağmuruna tuttu.

Karayolları Kamu-Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdür Yardımcısı Erdoğan Dedeoğlu’nun sunumunun ardından konuşan Vali Erol, İstanbul-İzmir Otobanı Kılıç gişesi çıkışında bulunan paralel yolun, bir türlü kimsenin yapmamasına tepki gösterdi. 

“YALOVA ÇOK İHMAL EDİLDİ”

Karayolları ağında bulunmaması mazeret gösterilen yolla ilgili konuşan Erol, şunları kaydetti:

“Vatandaş, Eskihisar-Topçular iskelesinden indiği zaman Osmangazi yoluna paralel olarak Kılıç yolunu kullanıyor. Karayolları atıyor topu üzerinden, ‘kim kullanıyorsa yapsın’ diyor. Bu yolu İl Özel İdaresi’nin yapmasının ihtimali yok. Özel İdare’nin bu yıl bütçesi 65 milyon TL. Her şey için 65 milyon TL. Geçmişe doğru bakınca Yalova hakikaten çok ihmal edildi. İş Yalova’ya gelince yapmamak için nereden bir mazeret bulunursa ortaya çıkarılıyor. ‘Yalova insanı sefa hayatı yaşıyor yatırıma ihtiyaç yok’ algısı var. Sizin görmediğiniz, yok saydığınız yolu, sizin yolunuzdan çıkan araçlar kullanıyor.”

İstenildiğinde çalışmaların kolaylıkla yapılabileceğini fakat Yalova’da para harcamamak adına bundan kaçınıldığına değinen Erol, “Yol ağına alınabilmesi için ayet inmesi gerekmiyor, alınabilir. Alttakilerin üste bunu bildirmesi gerekiyor. Yatırım yapmak istemiyorsunuz, üstünüzden atmak istiyorsunuz. Ondan sonra gidiyoruz siyasilere; ‘bizim gücümüz yetmiyor siz tırmalayın.’ Gidiyorlar onlar tırmalıyorlar. Siyasete de lüzumsuz angarya çıkartıyoruz. Canınız istese bu işleri olur, yoluna koyabilirsiniz. Para harcanacak iş oldu mu Yalova geride kalsın deniliyor. Sadece karayolları için demiyorum. DSİ de öyle, diğeri de öyle, hepsi öyle hepsi sallıyor. Ne biçim iş bu böyle anlamıyoruz ama herkes de Yalova’ya gelip burada yaşamak istiyor” dedi.

“BÜTÜN BÖLGE MÜDÜRLERİNDEN ŞİKAYETÇİYİM”

Yalova’nın gözükenin çok daha üzerinde bir nüfusa sahip olduğuna değinen Erol, “291 bin 1 nüfusumuza göre para gönderiliyor. Artı yüzde 12,5 yabancı yaşıyor burada. Pandemide Kocaeli’nden İstanbul’dan hiç boşalmadı insanlar. 500 binden aşağı insan yaşamadı Yalova’da. Yazın 1,5 milyon olduk. 291 bine göre plan yapılıyor, doğru mu bu? Ben bundan şikayetçiyim. Bütün bölge müdürlüklerinden. Yalova’nın geçmişten gelen bir ihmal edilmişlik kaderi var. Burada çözemediğimiz şeyleri siyasilerimiz Ankara’da bakana gidip, oraya, buraya gidip çözmeye çalışıyoruz. Böyle iş olur mu?” diye konuştu.

Tamamlanamayan Esenköy-Armutlu Bağlantı Yolu ile ilgili de konuşan Erol, “Böyle ihale yarıda kalmaz. Türkiye’de tek. Numunelik kalsın diye herhalde. Bunları izah edin artık bitirin. Bakış açınızı değiştirmeniz lazım. Ben bundan razı değilim. Razıysanız buyurun eserlerinizi görün” dedi.

Yine Yalova-Çınarcık yolundaki yaşanan heyelan konusuna da değinen Erol, “Heyelan konusunda da herkes topu birbirine atıyor. Su üstüne karayolları kazık çaktı. Şimdi kazıklarla birlikte o yol gitti. Bunu mühendisler anlıyor ya. Kazık çaktılar. Şimdi kazıklar da gitti. Günü kurtaracak işler yapılıyor. Bölge kaymaya devam ediyor. Bunu çözmeye yönelik bir çözüm üretilemedi. ‘Kafa kafaya verelim de ortak çözüm bulalım’ kimse demedi. Herkes topu birbirine attı” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.