Vali Sözünü Tuttu Engelli Vatandaş Maaşa Bağlandı

Vali Sözünü Tuttu Engelli Vatandaş Maaşa Bağlandı
Yayınlama: 26.09.2020
A+
A-

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, denetimler sırasında maske satan bir engelli vatandaşın tüm maskelerini satın almış ve onunla ilgilenilmesi talimatı vermişti. Talimat neticesinde Veysel Keke, önce hastaneye götürüldü ardından kendisine maaş bağlandı.

Geçtiğimiz gün Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında denetimlere katılan Elazığ Valisi Erkaya YIRIK, cadde üzerinde karşılaştığı maske satan Parkinson hastası Veysel KEKE’nin maskelerini satın alıp, rahatsızlığı ile ilgili bilgileri aldıktan sonra ilgilenilmesi için talimat vermişti. Bu görüntüler sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşılarak Vali YIRIK’ın bu davranışı her kesimden takdir toplamıştı.

Vali Erkaya YIRIK’ın talimatı sonrası Elazığ Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu harekete geçerek bugün Veysel KEKE’yi evinden aldı ve Fethi Sekin Şehir Hastanesine götürdü. Parkinson hastası olan Veysel KEKE, muayene ettirildikten sonra ilaç tedavisine başlandı. Ayrıca Veysel KEKE’ye engel durumuyla ilgili heyet raporu aldırılarak Elazığ Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından engelli maaşı bağlandı.  

Vali Erkaya YIRIK’a memnuniyetini dile getiren Veysel KEKE:
“Sayın Valime çok teşekkür ederim, bana bir baba ve ağabey gibi sahip çıktı. Allah ondan razı olsun, onu başımızdan eksik etmesin.” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.