Vali Sonel, Salih Belen’in Hanesini Şenlendirdi

Vali Sonel, Salih Belen’in Hanesini Şenlendirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.09.2021
146
A+
A-

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ulubey ve Gürgentepe İlçelerine yeni atanan  Kaymakamları ziyaret ederek her iki ilçede incelemelerde bulundu. Vali Sonel ziyaretlerinin ardından, kendisine yol kenarında “Salih’in Yeri” adında özel bekleme alanı yapılan ve yoldan geçenlere daima el sallayan zihinsel engelli Salih Belen ile ailesini ziyaret etti.

Vali Tuncay Sonel, Tunceli’den tanıdığı Ulubey ilçesi Kaymakamlığı’na atanan Soner Divli’yi ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Kaymakam Soner Divli’yi, Tunceli Valiliği Kaymakam Adayı döneminden tanıdığını belirten Vali Tuncay Sonel, “Soner kardeşimle Tunceli Valiliğim sırasında birlikte görev yaptık. Çalışkan, vefalı, nezaketli ve çözüm odaklı çalışan bir kardeşimiz. Ulubey Kaymakamı olarak Ordu’da kendisini tekrar görmekten mutlu oldum. Burada da birlikte çalışacağız inşallah. Ulubey, güzel bir ilçemiz. İl merkezine yakın olması hasebiyle gelişme ve kalkınma potansiyeli olan bir ilçemiz. Değerli kardeşimin burada güzel hizmetlerde bulunacağına yürekten inanıyorum ve kendisine başarılar diliyorum” dedi.

“YETİŞMEMDE BÜYÜK EMEĞİ VAR”

Kendisinin yetişmesinde Vali Tuncay Sonel’in büyük emeği olduğunu ifade eden Kaymakam Soner Divli ise “Sayın Valimle Tunceli’de çalışma şansına nail oldum. Sayın Valimin tecrübelerinden çokça istifade ettim. Benim yetişmemde büyük emeği vardır. Ordu’da Sayın Valimizin riyasetinde görev yapacak olmaktan bahtiyarlık duymaktayım” diye konuştu. 

Vali Tuncay Sonel, daha sonra Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan’ı da makamında ziyaret ederek, yapımı tamamlanan, devam eden ve ileriye dönük projeler hakkında bilgi aldı.

Belediye Başkanı İsa Türkcan ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, “Sayın Valimiz, çeşitli vesilelerle ilçemize dördüncü kez gelmiş oldu. Her konuda bizlere destek oluyor ve çalışmalarımızda, yapmış olduğumuz hizmetlerde önümüzü açıyor. Ulubey halkı adına kendisine müteşekkiriz” diye konuştu. 

“19 İLÇE BELEDİYEMİZİN HEP YANINDA OLACAĞIZ”

Vali Sonel de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da 19 ilçe belediyesine vatandaşlara yönelik hizmetlerinde hep yanlarında olacaklarını kaydetti.

Ordu Valisi Sonel, daha sonra 2016 yılı itibariyle Yatırım Teşvik Programı kapsamında Ulubey ilçesine 6 bin metrekare arazi üzerine kurulu tesisini inşa eden Ordu Savunma Sanayi Yatırımları A.Ş (OR-SAV)’yi de gezerek, incelemelerde bulundu.

Adalet Bakanlığı tarafından 2008 yılında kapatılan Ulubey K Tipi Cezaevi binasının dönüştürüldüğü fabrikada silah ve savunma sanayiine yönelik üretim yapılan tesis hakkında Or-Sav Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Demirel, Yönetim Kurulu Üyeleri Emre ve Uğur Demirel’den bilgi alan Sonel, burada şu açıklamayı yaptı:

“Bu tesis sadece Ordu için değil, Türkiye için önemli bir tesis. Zira bu tesiste, ülkemizin güvenliğinin sağlanmasında ihtiyaç duyulan silahların üretimi yapılmakta. Savunma sanayimiz için de önemli işletmelerden birisi. 120’den fazla insanımıza iş, aş sağlayan bu işletme, inşallah daha da büyüyerek yoluna devam eder.”

GÜRGENTEPE’DEKİ TEMASLARI

Ulubey’de esnafları da ziyaret ederek, sorunlarını dinleyen Vali Sonel, daha sonra Gürgentepe ilçesine yeni atanan Kaymakam Vekili Umut Pazarcı’ya hayırlı olsuna gitti. Genç Kaymakam Pazarcı’nın, başarılı ve güzel işler çıkaracağına inandığını belirten Vali Sonel, “Gürgentepe’de güzel birliktelik var. Güzel yöremizde güzel işlerin devam edeceğine inancım tam” dedi.

Ardından Gürgentepe Belediye Başkanı Yaşar Şahin ile görüşen Vali Sonel, belediye çalışmaları, hizmetleri, projeleri ve yatırımlarıyla ilgili istişarede bulundu.

SALİH BELEN’İ UNUTMADI

Vali Sonel, Gürgentepe ilçesinde yaptığı ziyaretler sırasında, Gülbelen mevkisinde gün boyu yoldan geçen araçlara el sallayan ve eski Kaymakam Nursel Özdemir’in talimatıyla yağmurlu havalarda ıslanmaması, soğuk havadan korunabilmesi için kendisine özel bekleme alanı yapılan Salih Belen’e de uğradı.

Gününün önemli bölümünü geçirdiği ve üzerinde “Salih’in Yeri” yazan durakta buluştuğu Salih Belen ile bir süre sohbet eden Vali Sonel, kendisine çeşitli hediyeler verdi.

ÇAY DAVETİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ

Ordu Valisi Sonel, Slaih Belen’in annesi Penpe ve ağabeyi Ali Belen’in yaptığı çay daveti üzerine evlerine misafir oldu. Aileyle sohbet eden Sonel, evde yanan kuzine sobasındaki közde mısır pişirdi. Sonel, kendi elleriyle pişirdiği mısırları Salih’in küçük yeğenlerine ikram etti.

Anne Penpe Belen, ziyarete ilişkin duygularını dile getirirken kendilerine unutamayacakları bir anı yaşatan Vali Sonel’e teşekkür etti. Anne Penpe Belen, “Allah razı olsun Sayın Valim sizden. Hanemizi şenlendirdiniz. Bugün bizleri çok mutlu ettiniz. Salih’im çok sevindi, çok mutlu oldu. Ayaklarınıza sağlık, yine bekleriz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.