Vali Şimşek: “Yaşlılara Sevginizi Esirgemeyin”

Vali Şimşek: “Yaşlılara Sevginizi Esirgemeyin”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.09.2021
61
A+
A-

Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Şimşek mesajında, “Yaşlılarımızın her zaman yanlarında olarak yaşamlarını idame ettirmeleri için özveride bulunmak hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır” dedi.

Niğde Valisi Şimşek, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 1 Ekim tarihinin “Dünya Yaşlılar Günü” olarak belirlendiğini hatırlattı.

Yaşlılık konusunda toplumda farkındalık oluşturmak ve sosyal yaşama aktif olarak katılmalarının sağlanması ilke edinildiğine dikkati çeken Vali Şimşek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ömürlerinin çoğunu ülkesine, milletine ve ailesine hizmet etmekle geçiren, toplumsal hazinemiz yaşlılarımız, aynı zamanda geçmişle gelecek arasında köprü olan, tecrübeleriyle bizlere her zaman yol gösteren, sevgisini ve şefkatini daima üzerimizde hissettiğimiz en değerli varlıklarımızdır. 

“HER ZAMAN YANLARINDA OLALIM”

Bu bağlamda, doğmanın, büyümenin ve yaşlanmanın hayatımızın temel akışı olduğunu unutmayarak, yaşlılarımızın toplumsal hayata aktif olarak katılmalarını sağlamak, onların ihtiyaçlarını karşılamak, saygı ve sevgimizi esirgemeden, her zaman yanlarında olarak yaşamlarını idame ettirmeleri için özveride bulunmak hepimizin ortak sorumluluğu olmalıdır.”

Devletin, hayatının en aktif dönemini yeni nesilleri yetiştirmek ve geleceğe hazırlamakla geçiren büyüklerin, kendi ailelerinin yanında kalmaları için çalışmalar yapmakla birlikte, evde bakım hizmeti sağladığını hatırlatan Vali Şimşek, “Mümkün olmayan hallerde ise huzur evlerimizde misafir etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, saygıdeğer büyüklerimizin ‘Yaşlılar Günü’ nü en içten dileklerimle kutlar, yaşama sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler dilerim” duygularını dile getirdi. 

Kaynak: Niğde Haber

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.