Vali Seymenoğlu’ndan Elektroşokla Avlanmaya Tepki

Vali Seymenoğlu’ndan Elektroşokla Avlanmaya Tepki
REKLAM ALANI
27.04.2022
27
A+
A-

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, “Eğirdir Gölü hepimizin gözbebeği. Gölü korumanın asıl sorumlusu oradan ekmeğini kazanan kooperatiflerimiz ve o köylerin muhtarlarıdır. Elektroşok hainliktir. Kim kullanıyorsa hainlik yapıyordur. Bunları yaparsak gölü yok etmiş oluruz” dedi.

Vali Ömer Seymenoğlu, Eğirdir Gölü avlanma sahalarını kullanan Akkeçili, Gençali, Aşağıkaşıkara, Taşevi ve Aşağıtırtar köylerinin Su Ürünleri ve Balıkçılık Kooperatifi başkanlarıyla bir araya geldi.

Kooperatif başkanlarına tek tek söz vererek talep ve önerilerini dinleyen Vali Seymenoğlu, iletilen sorunlarla ilgili olarak sorumlu müdürlüklerin derhal önlem alması talimatını verdi.

“EĞİRDİR, HEPİMİZİN GÖZBEBEĞİ”

Vali Seymenoğlu burada yaptığı konuşmada, “Eğirdir Gölü hepimizin gözbebeği. Gölü korumanın asıl sorumlusu, oradan ekmeğini kazanan kooperatiflerimiz ve o köyün muhtarıdır. Ortak paydamız su ürünlerini gelecek nesillere iletebilmek. Hepimiz elimizi taşın altına koyacağız” dedi.

Avcılıkta elektroşok kullanımını ‘hainlik’ olduğunu ifade eden Seymenoğlu, “Elektroşok bakın net söylüyorum hainliktir. Kim yapıyorsa hainlik yapıyordur. Bunları yaparsak gölü yok etmiş oluruz. Bu çok tehlikeli bir yöntem, zaten kuraklıkla mücadele ediyoruz ve bir de kaçak avlanırsak gölü yok ederiz. Yasak dönemlerde av için gölü kullanmayacağız. Çok yakında 3 adet daha denetim teknesini Eğirdir Gölü’nde kullanmaya başlayacağız. Denetimler çok sıkı bir şekilde yapılmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.