Vali Seymenoğlu, Ispartalı İzcileri Ağırladı

Vali Seymenoğlu, Ispartalı İzcileri Ağırladı
REKLAM ALANI
23.02.2022
38
A+
A-

“İzci Yararlıdır Haftası” etkinlikleri kapsamında Vali Ömer Seymenoğlu Isparta izci liderlerini ve izci öğrencileri kabul etti.

Minik izcilerle yakından ilgilenen Vali Seymenoğlu, izciliğin gençlere kendi kendine yetmenin yanında karakter ve fiziksel gelişimlerini destekleme amacı taşıyan uluslararası bir hareket olduğunu kaydetti.

Vali Seymenoğlu, izciliğin Türk milletinin örf ve adetleri ile örtüşen bir oluşum olduğunu söyleyerek, Isparta’da izciliğin önümüzdeki dönemlerde farklı etkinliklerle devam ettirileceğini belirtti.

Isparta İl İzci Lideri Saden Sarışahin, 6 okulda başlayan izcilik faaliyetlerini tüm okullara yaymak için çalışmalarına devam ettirdiklerini belirterek, “Amacımız çocuklarımızı zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak kendi kendilerine yetebilen bireyler olarak yetiştirmek” dedi. 

Vali Seymenoğlu ile sohbet eden minik izciler, izciliğin kendilerine güzel alışkanlıklar kazandırdığını, doğayı tanıma adına birçok bilgi edindiklerini belirterek tüm arkadaşlarını izci olmaya davet etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.