Vali Seddar Yavuz Kimdir?

Vali Seddar Yavuz Kimdir?
REKLAM ALANI
28.02.2022
132
A+
A-

Eskişehir’de 1967 yılında doğan Yavuz, ilköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamladı. Yavuz, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden 1988 yılında mezun oldu.

Adıyaman’da Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği görevine başlayan Yavuz, sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini görevini yürüttü. 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atanan Yavuz, sonrasında Diyarbakır Eğil, Balıkesir Dursunbey, Konya Kadınhanı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı yaptı.

Antalya Kemer Kaymakamlığı yaptığı sırada Yavuz, Türk İdareciler Derneği’nin 2008 yılı “Yılın Kaymakamı” ödülüne layık görüldü.

2009 yılından itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı olarak görev yapan Yavuz, 2014 yılında Uşak Valiliği’ne atandı ve sonrasında sırasıyla Muş ve Ordu’da Valilik yaptıktan sonra 2020 tarihinde Kocaeli Valiliği görevine başladı. 

Evli, dört çocuk babası olan Yavuz, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.