Vali Ömer Seymenoğlu Kimdir?

Vali Ömer Seymenoğlu Kimdir?
Yayınlama: 05.02.2022
A+
A-

Ömer Seymenoğlu, 20 Mayıs 1965 tarihinde Trabzon Sürmene’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sürmene’de tamamladıktan sonra 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.

“Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı ve İl Özel İdarelerine Yansımaları” konulu teziyle yüksek lisans yapan Seymenoğlu, Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü yayınları arasında “Türk Kamu Yönetiminde Teftiş ve İç Denetim” adıyla 2013 yılında yayımlanan kitabın yazarları arasındadır. 

Seymenoğlu, bir yıl süreyle İngiltere’de, 6 ay süreyle Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı dil, işletme ve yüksek yöneticilik konularında eğitim aldı.

27 Haziran 1988 tarihinde Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği hizmetine başlayan Seymenoğlu, Gaziantep Kaymakam Adayı, Sürmene ilçesi Kaymakam Refiki, Çankırı Çerkeş ve Rize Ardeşen Kaymakam Vekili, Burdur Çeltikçi, Sivas Kangal, Ardahan Çıldır ve Rize Fındıklı Kaymakamı olarak görev yaptı.

Mülkiye Müfettişliği ve Mülkiye Başmüfettişliği görevlerinde bulunan Seymenoğlu, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Başkanlığı görevlerinde hizmet etti. 

Seymenoğlu, 2018 yılındaki kararname ile Isparta Valisi olarak görevlendirildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.