Vali Köşger’den Omicron Vakası Açıklaması

Vali Köşger’den Omicron Vakası Açıklaması
Yayınlama: 13.12.2021
91
A+
A-

Türkiye’deki 6 omicron varyantı vakasının 5’inin İzmir’de ortaya çıkmasına ilişkin konuşan konuşan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 5 hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu, 2 hastanın virüsü kaptığının farkına bile varmadığını belirtti.

Güney Afrika’dan yayıldığı iddia edilen ve kısa süre sonra Avrupa’da görüldüğü öne sürülen omicron varyantına ilişkin Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Bizde 6 omicron vakası var. İstanbul’da 1, İzmir’de 5 vaka var” açıklamasında bulundu.,

Omicron varyantı vakasının 5’inin İzmir’de olmasına ilişkin durum değerlendirmesi yapan İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “5 omicron vakası İzmir’de görüldü. Buradan gönderdiğimiz örnekler Ankara’da tahlil edildi ve orada tespit edildi. Türkiye’deki 6 vakanın 5’i İzmir’de. 5 hastanın durumu iyi. Çok hafif atlatmışlar. Hatta 2’sinin hiç farkına bile varmadan atlattığı söyleniyor. Virüsü nereden kaptıklarına dair bir bilgi yok ancak bu kişiler İzmir’de yaşıyor. İzmir’de yoğun bakımlarda, en yoğun dönemlerde bile sıkıntı olmadı. Şimdi de hiçbir sıkıntı yok. Günlük vaka sayımız da bin-bin 400 arasında seyrediyor. 3-4 aydır vaka sayısı aynı civarda” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.