Vali Kızılkaya’dan Bilecikli’ye Müjde

Vali Kızılkaya’dan Bilecikli’ye Müjde
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.02.2022
72
A+
A-

Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya, Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde Toprak Analiz Laboratuvarı kurulacağını belirterek, artık Bileckli’nin Bursa’ya gitmek zorunda kalmayacağının müjdesini verdi.

Doğuş Suni Deri Kösele Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Şermin Kahraman öncülüğünde Ulupınar Köyü’nde çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla etkinlik düzenlendi. Etkinlikte Şermin Kahramanın yanı sıra Vali Dr. Kemal Kızılkaya ile İl Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş birer konuşma gerçekleştirdi.

Vali Kemal Kızılkaya’nın konuşma yaptığı esnada söz alan Selöz Köyü Muhtarı Yaşar Yel, Bilecik’te Toprak Analiz Laboratuvarı olmadığını söyleyerek, bu noktada çalışma yürütülmesi talebini dile getirdi.

Vali Kemal Kızılkaya ise bu noktada Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde Toprak Analiz Laboratuvarı oluşturulduğunu ve bahar aylarından itibaren çalışmaların faaliyete geçeceğini belirtti.

İl Tarım Müdürü Necmettin Yoldaş’ta toprak analizlerinin Bursa’da yapıldığını söylerken, Bakanlık ile gerekli yazışmaların yapıldığını ve Toprak Analiz Laboratuvarı’nın yakın zamanda Bilecik’te de faaliyete geçeceğini aktardı.

Kaynak: Bilecik Yarın Gazetesi

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.