Vali Kaymak Festivalin Açılışını Gerçekleştirdi

Vali Kaymak Festivalin Açılışını Gerçekleştirdi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.04.2019
213
A+
A-

 Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi, 27.04.2019 Cumartesi günü saat 11.00’da 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kapsamında Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen Master Of Cake Samsun 3. Uluslararası Pastacılık ve Çikolata Festivali’nin açılışını gerçekleştirdi.

Milli Mücadelenin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlama programları kapsamında şehrimizde gerçekleştirilen uluslararası etkinliklerin devam ettiğini ifade eden Vali

Milli Mücadelenin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs 1919’un 100. Yılı kutlama programları kapsamında şehrimizde gerçekleştirilen uluslararası etkinliklerin devam ettiğini ifade eden Vali Kaymak, “Bu programlar içerinde Master Of Cake Samsun 3. Uluslararası Pastacılık ve Çikolata Festivali’nin açılışındayız. Genelde Samsun her alanda öncü bir şehir. İlkadım şehri. Biz Samsun’un ilkadım şehri olmasından dolayı övünüyoruz. Atalarımız bu güzel coğrafyayı bizlere ülke olarak armağan ettiler. Buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onların sayesinde bu güzel vatan topraklarında hür ve bağımsız bir şeklide özgürce yaşıyoruz. Bu gün bu etkinlikleri onların sayesinde yapıyoruz. Bu güzellikleri yaşıyoruz. Allah onları gani gani rahmet eylesin.” dedi.

Bu ruhun yaşatılmasını çok önemsiyoruz diyen Vali Osman Kaymak, “Ülkemizde her alanda güzel gelişmeler oluyor. Bu pastacılık da turizm alanında çok önemli bir sektör. Bu anlamda profesyonel işler yapılıyor. Burada gördüğümüz tüm heykeller gerçekten canlıymış gibi görünüyor. Arkadaşlarımız bunların hepsinin pasta hamurundan yapıldığını söyledi. Gerçekten güzel olmuş. Güzel bir söz var, ‘marifet iltifata tabidir’ diye. Biz de çaba sarf eden, bir emek ortaya koyan insanların eserlerini alkışlamazsak, onlara değer vermezsek haksızlık ederiz. Bir daha bu tür işler yapmak için kendilerinde cesaret bulamazlar. Ben emek verenlerin emeklerine sağlık diyorum. Kendilerini tebrik ediyorum. Samsun’a bu etkinliklerle birlikte güzellik katıyorlar. Biz buradan bütün Samsunluları bu pasta festivalini görmeye, etkinlikleri izlemeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Festival için üç aylık yoğun bir çalışma sarfedildiğini ifade eden  Vali Osman Kaymak,“Arkadaşlarımız bu festival için çok yoğun çaba sarf ettiler. Bizler çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Samsun Karadeniz Bölgesi’nin incisi, amiral gemisi. Samsun her şeyin en iyisine layık. Master Of Cake Kurucusu ve Genel Koordinatörü Zümra Uludoğan kardeşimiz güzel bir etkinliğe önderlik yaptı, bu iş için büyük çaba sarf etti. Bu pastacılık konusunda da Samsun öncü ve önder olabilir. Bu konuda Samsun Türkiye’de marka olabilir. Tüm pastaseverleri 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenen Samsun’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin de yer aldığı 250’nin üzerinde pastanın sergilendiği Mastef Of Cake Samsun 3. Uluslararası Pastacılık ve Çikolata Festivali’ni görmeye davet ediyoruz. Bu etkinlik için ilimize gelen usta şeflere ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ederek, hoş geldiniz diyorum. Festivalimizin ve etkinliğimizin başarılı olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, yerli ve yabancı 500’ü aşkın pastacının eserlerinin sergilendiği festivaldeki stantları eşi Emine Kaymak Hanımefendi’yle gezen Samsun Valisi Osman Kaymak, profesyonel pastacıların yanısıra girişimci ev kadınlarının yapmış olduğu pastaları da inceleyerek, ürünler hakkında bilgi aldı. Daha sonra Vali Kaymak ve eşi Emine Kaymak Hanımefendi 100. Yıl Pastası’nı kesti.

Osman Kaymak, “Bu programlar içerinde Master Of Cake Samsun 3. Uluslararası Pastacılık ve Çikolata Festivali’nin açılışındayız. Genelde Samsun her alanda öncü bir şehir. İlkadım şehri. Biz Samsun’un ilkadım şehri olmasından dolayı övünüyoruz. Atalarımız bu güzel coğrafyayı bizlere ülke olarak armağan ettiler. Buradan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Onların sayesinde bu güzel vatan topraklarında hür ve bağımsız bir şeklide özgürce yaşıyoruz. Bu gün bu etkinlikleri onların sayesinde yapıyoruz. Bu güzellikleri yaşıyoruz. Allah onları gani gani rahmet eylesin.” dedi.

Bu ruhun yaşatılmasını çok önemsiyoruz diyen Samsun Valisi Osman Kaymak, “Ülkemizde her alanda güzel gelişmeler oluyor. Bu pastacılık da turizm alanında çok önemli bir sektör. Bu anlamda profesyonel işler yapılıyor. Burada gördüğümüz tüm heykeller gerçekten canlıymış gibi görünüyor. Arkadaşlarımız bunların hepsinin pasta hamurundan yapıldığını söyledi. Gerçekten güzel olmuş. Güzel bir söz var, ‘marifet iltifata tabidir’ diye. Biz de çaba sarf eden, bir emek ortaya koyan insanların eserlerini alkışlamazsak, onlara değer vermezsek haksızlık ederiz. Bir daha bu tür işler yapmak için kendilerinde cesaret bulamazlar. Ben emek verenlerin emeklerine sağlık diyorum. Kendilerini tebrik ediyorum. Samsun’a bu etkinliklerle birlikte güzellik katıyorlar. Biz buradan bütün Samsunluları bu pasta festivalini görmeye, etkinlikleri izlemeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Festival için üç aylık yoğun bir çalışma sarfedildiğini ifade eden Vali Kaymak,“Arkadaşlarımız bu festival için çok yoğun çaba sarf ettiler. Bizler çok güzel bir şehirde yaşıyoruz. Samsun Karadeniz Bölgesi’nin incisi, amiral gemisi. Samsun her şeyin en iyisine layık. Master Of Cake Kurucusu ve Genel Koordinatörü Zümra Uludoğan kardeşimiz güzel bir etkinliğe önderlik yaptı, bu iş için büyük çaba sarf etti. Bu pastacılık konusunda da Samsun öncü ve önder olabilir. Bu konuda Samsun Türkiye’de marka olabilir. Tüm pastaseverleri 27-28 Nisan 2019 tarihlerinde düzenlenen Samsun’un tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin de yer aldığı 250’nin üzerinde pastanın sergilendiği Mastef Of Cake Samsun 3. Uluslararası Pastacılık ve Çikolata Festivali’ni görmeye davet ediyoruz. Bu etkinlik için ilimize gelen usta şeflere ve diğer tüm katılımcılara teşekkür ederek, hoş geldiniz diyorum. Festivalimizin ve etkinliğimizin başarılı olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, yerli ve yabancı 500’ü aşkın pastacının eserlerinin sergilendiği festivaldeki stantları eşi Emine Kaymak Hanımefendi’yle gezen Vali Osman Kaymak 100. Yıl Pastası’nı kesti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.