Vali Kaymak Başarısının Sırrını Açıkladı

Vali Kaymak Başarısının Sırrını Açıkladı
Yayınlama: 09.01.2020
A+
A-

“Millî Mücadele’nin 100.Yılında 100.000 İmza Projesi” kapsamında, Samsun Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulunda görev yapan öğretmenler, veliler ve öğrenciler Vali Osman Kaymak’ı makamında ziyaret etti.

“Millî Mücadele’nin 100.Yılında 100.000 İmza Projesi” hakkında Vali Kaymak’a bilgi veren 2 – E sınıfı öğretmeni Ayşe Küçük, “Öğrencilerimizin sizin gibi halka yakın insanları görüp örnek almalarını istiyoruz” dedi.

Yokluklar içerisinde verilen mücadelenin genç nesillere aktarılmasının önemine ve 2019 yılında yapılan etkinliklerin ve yürütülen projedeki örnek çalışmalardan dolayı 2-E sınıfı öğretmeni Ayşe Küçük’e teşekkür eden Vali Osman Kaymak, öğrencilerden gelen soruları da yanıtladı.

“Siz bu mevkiye nasıl geldiniz?” sorusunu soran 2 – E sınıfından Nur Banu’ya, “Ben ilkokulda çok kitap okuyordum. Öğretmenimi çok dinler, onların sözünü tutardım. Ben bu mevkiye okuduğum kitaplar ve öğretmenlerimin sayesinde geldim. Memleketime ve insanlara nasıl faydalı olurdum diye hayal kurardım. Bu işleri yaparken çok zeki olmak gerekmiyor. Çok çalışmak gerekiyor. Çocuklar benim başarımın sırrı, çok ders çalışmaktır. Ben gece-gündüz ders çalışırdım. Çocuklar iyi insan olmak için anne-baba ve öğretmenlerimizi çok iyi dinleyeceğiz. Ders çalışacağız ve verilen görevleri iyi yapacağız. Lütfen anne ve babalarınızın kıymetini bilin. Anne ve babalarınızın sözünden hiç çıkmayarak, onların dualarını alın.” sözleri ile yanıt verdi.

Ardından Onur isimli öğrencinin “İşinizin en zorlandığınız yanı nedir?” sorusu üzerine Vali Kaymak, “Ben işimi çok seviyorum. İşini çok seven insanlar genelde her zorluğu başarmaktadır. Bir defa işinizi ve insanları çok seveceksiniz. Ben Samsun’u çok seviyorum. Samsun Millî Mücadele’nin başladığı şehirdir. Samsunlu olmak gurur verici, lütfen siz Samsunlu olduğunuz için onur ve gurur duyun.” dedi.

Yine aynı sınıftan Kübranur’un “Vali olmasaydınız ne olmak isterdiniz?” sorusu üzerine Vali Osman Kaymak, “Öğretmen olmak isterdim. Öğretmenlik mesleğini çok seviyorum, öğretmenlik çok kutsal bir meslektir. Çünkü doktoru da, valiyi de yetiştiren öğretmenlerdir. Bizlere her şeyi öğreten ve bugünlere getiren onlardır.” şeklinde yanıt verdi.

Öğrenciler ile sohbetinin ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, Çarşamba Şehit Nuri Pamir İlkokulu tarafından hazırlanan ve 23 Nisan’a kadar 100.000 imza toplamayı amaçlayan projeye imza atarak destek verdi. Ziyaretin sonunda, Vali Kaymak çocuklara kitap hediye etti. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.