Vali Karaloğlu’ndan Kaymakamlara Korona Talimatı

Vali Karaloğlu’ndan Kaymakamlara Korona Talimatı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 05.04.2020
334
A+
A-

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, kentteki mülki idare amirleri ve güvenlik birimleriyle Koronavirüs tedbirlerini video konferans toplantısıyla değerlendirdi. Vali Karaloğlu, “Bizim Antalya’yı krizden çıkarken ayakta tutmamız lazım. Antalya’ya sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin de ihtiyacı var” dedi.

Vali Karaloğlu’nun vali yardımcıları ve 19 ilçe kaymakamı ile yaptığı video konferans toplantısına İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve Sahil Güvenlik İl Grup Komutanı Albay Sezai Özkurt da katıldı. Video konferans toplantısında güvenlik tedbirleri ve uygulamaların seyri hakkında bilgiler verildi. Vali Karaloğlu, 19 ilçe kaymakamıyla tek tek görüşerek ilçelerdeki durumlar hakkında da bilgi aldı.

KEYFİ OLARAK KİMSE SOKAĞA ÇIKMASIN

Koronavirüs (Covid-19) tehdidinin artmaması adına sokaklardaki yoğunluğun muhakkak azaltılması gerektiğine dikkat çeken Vali Karaloğlu, şöyle dedi:

“Bu yoğunluğu azaltma noktasında parklarda, banklarda keyfi olarak oturanları uyaralım ve ceza yazmaktan çekinmeyelim. Bu kararları, kuralları artık duymayan kalmadı. Tehlikesini de bilmeyen yok. Bizim amacımız ceza yazmak değil ama vatandaşımız da kendi sağlığını ve toplum sağlığını düşünmüyorsa, hala keyfi olarak gezmeye devam ediyorsa ona da ceza yazmamız gerekiyor. Gençlerde keyfi olarak gezmesin, park ve bahçelerde oturmasın. Kimse kuralları suiistimal etmesin. Hala ciddiye almayanlara ceza yazalım. Kimsenin keyfi olarak toplum sağlığını riske atmasına müsaade etmeyelim. İlçelerde dahil olmak üzere ne kadar hareketi azaltırsak bu salgını bertaraf etmemiz o kadar kolaylaşır.”

YABANCILAR DA UYARILSIN, GEREKİRSE CEZALANDIRILSIN

Vali Karaloğlu, özellikle Alanya ve Konyaaltı ilçelerinde yerleşik yaşayan yabancıları da kurallara uyma noktasında uyarılarda bulunulması gerektiğine vurgu yaptı. Vali Karaloğlu, “Onlara da kuralları anlatalım. Onlarda kurallara uysun. Özellikle İranlılar ve Ruslarla ilgili vatandaştan çok şikayet geliyor. Biz önlemlerimizi alıyor evimizde kalıyoruz, ancak onlar sokakta geziyor diyorlar. Yerleşik yabancılarımızı da kurallara uymalarını sağlayalım” dedi. Seyahat izin belgesi verilirken de mutlaka genelgeye uyulması gerektiğine vurgu yapan Antalya Valisi Karaloğlu, amaçlarının seyahati azaltmak olduğunu, geçerli mazereti olmayan kimseye seyahat izin belgesi verilmemesi için kaymakamlara talimat verdi.

VEFA GRUPLARINA TYP TAKVİYESİ

Toplum Yararına Programlar (TYP) personelinin de Vefa Destek Grupları’nda yardımcı personel olarak alınabileceğini de belirten Vali Karaloğlu, “Vefa Destek Grupları’mızın etkili bir şekilde vatandaşa ulaşması çok önemli. Denetimler arttıkça polis ve jandarmaya düşen görevler de artıyor. Bu sebeple öğretmenlerimiz, okullarımızın müdür yardımcıları ve müdürleri, imamlarımız, müftülük personellerimizi vefa destek gruplarında görevlendirebilirsiniz. TYP personelimizi de yardımcı personel olarak çalıştırabilirsiniz. Kolilerin taşınmasında, yardımların ulaştırılmasında TYP personeli destek gruplarımıza yardımcı olabilir” ifadelerini kullandı.

ANTALYA’YI KRİZDEN ÇIKARKEN AYAKTA TUTMAMIZ LAZIM

19 ilçede Vefa Sosyal Destek Grupları’nın, sağlık personelleri ve güvenlik güçlerinin yaptığı çalışmaları anlatan kaymakamlara Vali Karaloğlu teşekkür etti. “Emeklerinize sağlık” diyen Vali Karaloglu, konuşmasını şöyle tamamladı;

“Antalya’da şu ana kadar önlemler kontrollü bir şekilde gidiyor. Nüfus sayımız ile hasta sayımızı orantıladığımızda Türkiye’deki en iyi illerden bir tanesiyiz. İnşallah el birliği ile bu sıkı tutuşu devam ettirirsek, vaka sayılarını bu seviyede tutabilirsek krizden hızlıca çıkmış oluruz. Bizim Antalya’yı krizden çıkarken ayakta tutmamız lazım. Antalya’ya sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin de ihtiyacı var.”

13 GİRİŞ NOKTASINDA KONTROL

Toplantıda, jandarma ve sahil güvenlik komutanları ile İl Emniyet Müdürü, Antalya’ya giriş ve çıkışlarda kontrolün devam ettiğini belirterek, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar kıyılar sahil güvenlik ekipleri ve drone ile kontrol edilirken, 13 uygulama noktasında da kontrollerin sorunsuz devam ettiği, Antalya’ya ara yollardan girmeye çalışanları da yakalayarak cezai işlem uyguladıklarını açıkladılar.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.