Vali Işık, Taşkın Koruma Önlemlerini Yerinde İnceledi

Vali Işık, Taşkın Koruma Önlemlerini Yerinde İnceledi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.04.2022
73
A+
A-

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Ayrancı ilçesine bağlı Ambar köyünü ziyaret ederek, bölge yürütülen taşkın koruma çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, Ayrancı ilçe kaymakamı Fatih Eroğlu, Kazımkarabekir Kaymakamı Muhammed Enes Çıkrık, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez ve Devlet Su İşleri 42. Şube Müdürü Halil İbrahim Özoğlu’nun da eşlik ettiği incelemeler sırasında Vali Işık, Ayrancı barajı taşması sonucu oluşabilecek taşkın riskinin azaltılması amacıyla DSİ tarafından yapılan taşkın kanalı açma çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler aldı. 

Ambar köyündeki taşkın koruma çalışmalarını büyük bir titizlikle yürüten DSİ çalışanlarına teşekkür ederek, bölge halkının konuyla ilgili sorun ve taleplerini de dinleyen Vali Mehmet Alpaslan Işık, daha sonra yağışlarla birlikte yüzde 100 doluluk oranına ulaşan ve taşmaya başlayan Ayrancı Barajı’nda incelemelerde bulundu. 

Vali Mehmet Alpaslan Işık, bölgedeki incelemelerini tamamlamasının ardından Ayrancılı vatandaşlarla iftar programında bir araya geldi.

Kaynak: Karaman’da Uyanış

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.