Vali Doğan’dan Gadir-i Hum Bayramı Mesajı

Vali Doğan’dan Gadir-i Hum Bayramı Mesajı
REKLAM ALANI
28.07.2021
85
A+
A-

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Gadir-i Hum Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlarken, bayram dolayısıyla kanaat önderi Nasrettin Eskiocak’a da ziyarette bulundu.

Vali Doğan, tarihi boyunca çeşitli dinlerin, inançların bir arada yaşadığı ve bu özelliğini bugüne kadar korumuş müstesna bir şehir olan Hatay’ın, hoşgörüsü ve kültürel zenginliğinin neticesi olarak ortaya çıkan birlikte yaşama anlayışı, birçok etnik ve mezhep sorunlarının yaşandığı günümüz dünyası için örnek bir birlikte yaşama modeli özelliği taşıdığını bildirdi.

“Tüm kültürlerde ve tüm inançlarda bayramlar, insanların mutlu olduğu, dargınlıkların unutulduğu güzel günlerdir” ifadelerini kullanan Vali Doğan, şu mesajları verdi:

“Bugün de bu zenginliklerimizden birisi olan Gadir-i Hum Bayramı’nın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

‘Ben, sen yok. Biz varız’ dedirten birliğin doğal sonucu olarak kentimizde yaşayan her kültür ve inançtan vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Bizler farklılıklarımızla güzel ve güçlüyüz. Bugüne kadar yaşattığımız hoşgörü kültürünü bizden sonraki kuşaklara da aktarmak hepimizin ortak gayesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi vatandaşlarımızın Gadir-i Hum Bayramı’nı kutlar, sevdikleri ile beraber sağlık, huzur ve afiyet içerisinde nice güzel bayramlara erişmelerini dilerim.”

Hatay Valisi Rahmi Doğan, bayram münasebetiyle kanaat önderi Nasrettin Eskiocak ve ailesine de ziyarette bulunarak bayramlarını kutladı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.