Vali Çuhadar Yüreklere Dokunmayı Sürdürüyor

Vali Çuhadar Yüreklere Dokunmayı Sürdürüyor
Yayınlama: 05.12.2021
A+
A-

Adıyaman’da göreve başladığı günden bu yana vatandaşlarla sıcak ve samimi diyalog kurarak, devletin sıcaklığını ve şefkatini her daim hissettiren Vali Mahmut Çuhadar, hafta sonu hasta ve engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Halk günü toplantılarıyla, vatandaşları tek tek dinleyen ve onların dertlerini çözmek için yoğun çaba gösteren Vali Mahmut Çuhadar, sosyal alanlarda hasta, yetim ve engelli vatandaşlara karşı her zaman pozitif ayrımcılık yaparak her fırsatta yanında olmaya özen gösteriyor.

Fırsat buldukça hane ziyaretlerinde bulunarak, engelli ve hastalar başta olmak üzere ailelerin sorun, sıkıntı ve ihtiyaçlarını yerinde görüp, çare bulmaya çalışan Vali Mahmut Çuhadar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik’le birlikte hafta sonu Adıyaman merkeze bağlı Mehmet Akif Mahallesi’nde ikamet eden ataksi telenjiektazi hastası iki kardeşi evinde ziyaret etti.

EVDEN EVE ZİYARET

İki kardeşle sohbet ederek çeşitli hediyeler veren Vali Çuhadar, ailenin de hal ve hatırını sorarak varsa isteklerini dinledi.

Buradaki ziyaretin ardında daha önce Valilik makamında ağırladığı serebral palsi hastası Reyyan Buğday’ı evinde ziyaret eden Vali Çuhadar, Reyyan ve ailesiyle sıcak sohbet gerçekleştirerek, fotoğrak çektirdi. 

Sıratut Mahallesi’nde ikamet eden yaşlı ve muhtaç bir nineyi ziyaret ederek devletin şefkatini ve sıcaklığını hissettiren Çuhadar, ziyarette yaşlı teyzeyle sohbet ederek ailenin sorun ve sıkıntılarını dinledi. Çuhadar, aileye bir gıda paketi bırakan Vali Çuhadar, yapılması gereken konusunda ilgililere talimat verdi. 

“ÖNEMLİ OLAN BEYİNLERDEKİ ENGELLERİ KALDIRMAK”

Vali Mahmut Çuhadar, “Bugün yaşama sevinci ile hayata tutunan hasta ve engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik. Şunu hiçbir zaman unutmuyoruz. Yaşadığımız hayat içerisinde hepimiz birer engelli adayıyız. Bugün sağlıklı yaşıyor olmamız yarın da sağlıklı olacağımız anlamına gelmiyor. Bu nedenle empati yaparak engelli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacına koşmaya çalışıyoruz. Önemli olan bedenlerde değil beyinlerimizdeki engelleri kaldırmaktır. Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.