Vali Çuhadar YKS İl Birincisini Ödüllendirdi

Vali Çuhadar YKS İl Birincisini Ödüllendirdi
REKLAM ALANI
25.07.2022
34
A+
A-

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda  (YKS) il birincisi olan Adıyaman Fen Lisesi öğrencisi Seren Esmer’i ve ailesini Valilik makamında ağırlayarak, gösterdiği başarıdan dolayı tebrik edip ödüllendirdi.

Seren Esmer, ailesi ve öğretmeni, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşçı ile Vali Çuhadar’ı ziyaret etti.

Seren Esmer’i gösterdiği başarıdan dolayı tebrik eden Vali Mahmut Çuhadar, geleceğe dair planları hakkında bir süre sohbet etti.

YKS’deki başarısıyla Adıyaman’ın gururu olan Seren Esmer’i tebrik ederek başarılarının devamını dileyen Çuhadar, şunları söyledi:

“Adıyaman Fen Lisesi öğrencimiz Seren Esmer kızımız, YKS sayısal puan türünde 550,75 puan alarak Adıyaman il birincisi ve Türkiye 126’ncısı olarak elde ettiği başarıyla Adıyaman’ın gururu olmuştur. Adıyaman’a yaşattığı bu gurur ve sevinçten dolayı kendisini yürekten tebrik ediyor, tüm öğrencilerimizin Seren’in çalışkanlığını ve disiplinini örnek almasını istiyoruz.

Biz de inşallah bu başarıyı önümüzdeki yıllarda artırarak devam etme arzu ve hedefi içinde olacağız. Seren kızımızı vatana, millete hayırlı bir evlat olarak yetiştiren ve geleceğe hazırlayan ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Ne kadar gurur duysalar azdır. Seren’in bundan sonraki üniversite hayatında da başarılı olacağına inanıyorum. Hem mesleğinde hem de hayatında başarılı bir fert olarak memleketimize ve ülkemize çok değerli hizmetler vereceğine eminim.”

Vali Mahmut Çuhadar Seren Esmer’e cep telefonu hediye etti.

Seren Esmer ise başarısında hem öğretmenlerinin hem de ailesinin büyük payı olduğunu, başarının düzenli çalışma ile geldiğini belirterek, hedefinin Koç Üniversitesi Fizik Bölümü olduğunu anlattı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.