Vali Çuhadar Motosiklet Sürücülerine Kask Dağıttı

Vali Çuhadar Motosiklet Sürücülerine Kask Dağıttı
Yayınlama: 03.11.2021
78
A+
A-

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, motosiklet sürücülerine kask takma bilinci oluşturmak adına katıldığı etkinlikte sürücülere kask ve broşür dağıtımı yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Kaskınla Yol Ver Hayata” projesi kapsamında Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri, motosiklet sürücülerinde kask takma bilinci oluşturmak amacıyla Atatürk Bulvarı üzerinde uygulama düzenledi.

Vali Mahmut Çuhadar, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt da etkinliğe katıldı.

Trafik ekiplerince durdurulan ve kaskı olmayan motosiklet sürücülerine kask dağıtan Vali Çuhadar, burada yaptığı açıklamada, “Güvenli bir sürüş için motosiklet sürücülerinin kaskları ile trafiğe çıkmaları hayati önem taşıyor. Dünya üzerinde yapılan çalışmalarda kask takmak kazalarda yaralanmaları yüzde 40,  ölümleri yüzde 70 oranında azalttığı istatistiki bilgilerde görülüyor. Kendilerinin, çocuklarının, ailelerinin sağlığı ve selameti için sürücülerin kasklarını takarak trafiğe çıkmaları hayati önem taşıyor” dedi.

Uygulamadan duyduğu memnuniyeti dile getiren motosiklet sürücüleri ise Vali Çuhadar’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.